1 Nisan Evde Bakım Paraları, Maaşları Yatan İller! Ödemeler Erken Yapılacak Mı?

1 Nisan tarihi itibariyle evde bakım maaşı yatan iller oldu mu? Nisan ayında evde bakım paraları erken ödenecek mi? Aile ve Çalışma Bakanlığı'nın evde bakım maaşları ile ilgili bir düzenlemeleri var mı? Nisan ayı evde bakım maaşlarına ilişkin tüm detayları haberimizde derledik.

1 Nisan Evde Bakım Paraları, Maaşları Yatan İller! Ödemeler Erken Yapılacak Mı?
01 Nisan 2020 - 01:10
1 Nisan Evde Bakım Parası Yatan İller, ödemeler hesaplara erken ödenecek mi?

Evde Bakım Maaşı alan vatandaşların son dönemlerde en çok araştırdığı konuların başında evde bakım maaşı ödemeleri ile 1000 TL yardım paralarının kendilerine ödenip ödenmeyeceği geliyor. Sgkbulteni.com olarak bizlerde bu konularda dair son durumları ve resmi açıklamaları tek bir haberde derledik. İşte evde bakım maaşı Nisan ödemelerine dair bilinmesi gerekenler. 

EVDE BAKIM MAAŞI ÖDEMELERİ ERKEN ÖDENECEK Mİ? 1 NİSAN 2020

Evde Bakım Maaşı ödemelerinin erken yapılıp yapılmayacağına ilişkin Aile Bakanlığı yada SYDV'ler tarafından henüz bir bilgi gelmedi Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'da daha önceden yapmış olduğu konuşmalarında emekli ikramiyesi ödemeleri başta olmak üzere çeşitli ödemelerin erken yapılacağını açıklamıştı. Ancak Bakan Selçuk evde bakım maaşı ödemelerine dair henüz bir bilgi vermedi.

Bu bilgiler ışığında evde bakım maaşı Nisan ödemelerinin normak tarihinde yapılması bekleniyor. Ancak hesaplarınızı kontrol etmenizde fayda var. Bakanlık açıklamada bulunmasa bile ödemeler erken yatmış olabilir. Sgkbulteni.com olarak bizlerde bu konuda bir bilgi edindiğimiz vakit sizlerle anında paylaşacağız.

1000 TL YARDIM PARASI ÖDEMELERİ

Aile ve Çalışma Bakanlığı 1000 TL yardım parası ödemelerine ilişkin açıklamasında bu ödemelerin kimler tarafından alınacağını açıkladı. Bu ödemeler sosyal yardım alanlara yapılacak olup bazı haneler başvuruda bulunmadan direkt alacaklar bazı ailelerin ise SYDV'lere belirtilen yöntemlerle başvuruda bulunması gerekiyor. Detaylı bilgilere ve resmi açıklamalara ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayın.

Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum