1000 Lira Sosyal Destek Ödemeleri 5 Maddelik Listede Olanlara Verilmeyecek

1000 TL sosyal yardım ödemelerine kimler başvuru yapamayacak? e-Devlet'ten başvuruları alınacak olan koronavirüs detsek ödemelerine başvurusu kabul edilmeyecek olanlar? Aile Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahiplerine yapacağı ödemelere kimlerin başvurularının kabul edileceği, kimlerin başvurularının kabul edilmeyeceği belli oldu. Bakanlığın 1000 TL ödeme yapmayacağı vatandaşların listesi SGK Bülteni yazımızda.

1000 Lira Sosyal Destek Ödemeleri 5 Maddelik Listede Olanlara Verilmeyecek
22 Nisan 2020 - 00:03 - Güncelleme: 22 Nisan 2020 - 01:03

Aile Bakanlığı sosyal destek yardım ödemeleri başvuruları başladı. 3. Faz yardım ödemeleri e-Devlet üzerinden yapılacak bakanlığın uygun bulduğu başvurular ise kabul edilecek. Ödemeler PTT üzerinden yapılacak ve hak sahiplerinin evlerilne kadar teslim edilecek. Peki bu süreçte hangi vatandaşların başvuruları kabul edilecek? İşte yanıtı;

BU LİSTEDE YER ALANLARA 1000 TL ÖDEME YAPILMAYACAK?Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla sağlanan 1000 TL ödemelere aşağıda yer alan listede olanlar başvuru yapamayacaklar. Başvuru yapsalar dahi kabul edilmeyecek. 

1-) Bir aileden bir kişi başvuru yapacak. Eğer birden fazla başvuru yapılırsa bakanlık sadece bir başvuruyu kabul edecek.

2-) Aile Bakanlığı'nın kısa süre önce tamamladığı ilk ve ikinci ödemelerde 1000 TL alanların başvuruları bu ödemelerde kabul edilmeyecek. 

3-) 5510 sayılı kanunun 4/A maddesi kapsamındaki kamu işçileri ve 4/C maddesi kapsamındaki memurlar da 1000 TL ödemesi için başvuru yapamayacaklar. 


4-) Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan gelir veya aylık alanlar yani emekliler faydalanamayacak.

5-) Kısa çalışma ödeneği alanlar, işsizlik maaşı alanlar da bu ödemelerden yararlanamayacaklar. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Aile Bakanlığı'nın 1000 TL olarak ödeyeceği sosyal destek ödemleri için başvuru işlemleri e-Devlet üzerinden yapılacak. Vatandaşlar Aile Bakanlığı'nın hizmetleri üzerinden başvurularını elektronik ortamda tamamlayacaklar. Daha sonra vatandaşların başvuruları tek tek incelenecek. Başvuruları kabul edilenlere ise Aile Bakanlığı 1000 TL ödeme gerçekleştirecek, ödemeler PTT üzerinden yapılacak.

Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum