1000 TL 2. Faz Yardımı Engellilere Ne Zaman Ödenecek? Sosyal Yardım Parası

Engellilere 1000 TL sosyal yardım parası ne zaman ödenecek? 2. faz yardımı başvuruları ne zaman nasıl yapılacak? Sosyal Yardım almak isteyen engelli vatandaşlara 1000 TL ödeme hesaplara yatacak mı? Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından açıklanan 1000 TL yardım ödemesi için başvuru yapacak olan engelli vatandaşların izlemeleri gereken başvuru ve ödeme aşamalarını adım adım anlatıyoruz. İşte engelli vatandaşlar için 1000 TL ödeme parası.

1000 TL 2. Faz Yardımı Engellilere Ne Zaman Ödenecek? Sosyal Yardım Parası
15 Nisan 2020 - 05:01

Engelli vatandaşlar 1000 TL sosyal yardım parası alıp alamayacaklarını merak ediyorlar. Corona Virüs salgını sürecinde vatandaşların ekonomik olarak etkilenmemesi için yapılacak ödemelere dair esaslar Bakan Selçuk tarafından açıklandı. Sgkbulteni.com olarak bizlerde Aile, Çalışma, Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından açıklanan bu yardım ödemelerine ilişkin esasları ve engelli vatandaşları ilgilendiren bölümleri aktarıyoruz. 

ENGELLİ VATANDAŞLARA CORONA VİRÜS 2. FAZ 1000 TL YARDIM ÖDEMESİ Öncelikle Aile Bakanlığı tarafından sağlanan 1000 TL yardım ödemelesinde bir ayırım söz konusu değil. Bu noktada paylaşılan bilgilerde ödemelerin sosyal yardım alan vatandaşlara sağlanacağı bildirildi. Bu noktada ilk olarak birinci faz kapsamında çok sayıda aileye ödeme yapıldı. Bu ailelere ödemeler doğrudan hesaba yatırıldı ve başvuru alınmadı. Yani bakanlığın sisteminde kayıtlı olan ve gelir düzeyinin en altında olan vatandaşlar faydalandı. 

2. Faz Ödemeleri Başvuruları

Burada engelli vatandaşların bilmeleri gereken nokta 2. faz ödemelerinde de SYDV'lere başvuru yapılmayacak. Aile, Çalışma, Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ikinci faz ödemelerinde de başvuruların alınmayacağını duyurdu. Ancak burada kapsam çok genişledi. İlk açıklanan 2.3 milyon hane yardımdan faydalanacak rakamı 4.4 milyon hane olarak güncellendi. Bu noktada çok sayıda sosyal yardım ödemesi alan vatandaşa 1000 TL yardım yapılması bekleniyor. 

Aile Bakanlığı 2. faz 1000 TL yardım ödemelerine ilişkin bilinmesi gereken bir diğer noktada, ödeme yapılacak ailelerin belirlenmesinde sürecin devam ettiği. Yani 2. faz yardım ödemeleri de henüz başlamadı. Genel olarak özetlersek; Engelli vatandaşların Aile Bakanlığı 1000 TL sosyal yardım ödemelerinden faydalanıp faydalanmayacağı bakanlık tarafından belirlenecek, çalışmalar sürüyor, kritiler henüz belli olmadı, ayrıca SYDV başvurusu yapılmayacak ödemeler hesaba doğrudan yapılacak. 


Sgkbulteni.com - ÖZEL HABER

YORUMLAR

  • 0 Yorum