1000 TL Yardım - Evde Bakım Maaşı, Engelli Desteği, Kadınlara, Ev Hanımlarına

1000 TL yardım ödemesi evde bakım maaşı, engelli aylığı alanlara, kadınlara, yaşlılık maaşı alanlara, ev hanımlarına ve diğer ihtiyacı sahibi olan vatandaşlara nasıl ödenecek? SYDV başvuru işlemleri, telefon numarası üzerinden aramalar nasıl olacak? 1000 TL yardım ödemesinde 2. ve 3. faz ödemelerine dair ayrıntılar haberimizde.

1000 TL Yardım - Evde Bakım Maaşı, Engelli Desteği, Kadınlara, Ev Hanımlarına
18 Nisan 2020 - 08:25
1000 TL yardım ödemesi için 2. ve 3. faz aşamaları geldi. İlk faz aşamalarının tamamlanmasının ardından Aile Bakanlığı 2. faz ödemeleri için çalışmalarını sıklaştırdı. Şuan kriterlerin belli olması, ödeme yapılacak ailelerin belirlenmesi ve ödemelerin ailelere teslim edilmesi şeklinde yapılacak olan yardım bir öncekilerde olduğu gibi net 1000 TL olarak ödenecek. 

1000 TL YARDIM ÖDEMELERİ 2. ÖDEME TARİHİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yapmış olduğu konuşmasında 1000 TL ödemelerine ilişkin detaylı bilgi verdi. Bakan Selçuk 2. fazda vatandaşlara sağlanacak 1000 TL için yine devletten sosyal yardım alan vatandaşların yararlanacağını açıkladı. Bu ödemelerin belirlenen vatandaşlara doğrudan ödeneceğini ifade eden Çalışma Bakanı Selçuk internet üzerinden, telefondan yada şahsi başvuru alınmayacağını duyurdu. 

Yani 2. faz ödemelerinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ödemeleri halen sosyal yardım alan vatandaşlara yapacaklar. Vatandaşların ikinci faz ödemeleri için yapabilecekleri bir durum yok. Evde bakım maaşı, engelli aylığı alanlar, 65 yaş üstü yaşlılık maaşı alanlar, yada diğer alanlarda sosyal yardım alanlar belirlenecek listede yer alırlarsa 1000 TL sosyal yardım alabilecekler. Aksi takdirde ödeme alınmayacak. 

Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum