2019 Yılı GSS Prim Borcu Ödemeleri Nereye Yapılır?

GSS prim borcu ödemeleri yapılan bankalar hangileri? PTT'ye GSS prim borcu ödemesi nasıl yapılır? İnternet üzerinden GSS Prim Borcu ödemeleri ve adım adım yapılacak işlemler.

2019 Yılı GSS Prim Borcu Ödemeleri Nereye Yapılır?
20 Eylül 2019 - 10:44

GSS Prim Borcu Ödemeleri Nereye Yapılır? Türkiye geneli milyonlarca vatandaşın GSS prim borcu bulunuyor. Genel Sağlık Sigortası kapsamında vatandaşlar üzerinde görünen bu borçları ödemek isteyen vatandaşlar ise ödeme detaylarını öğrenmek istiyorlar. 
 

SGK Bülteni olarak bizlerde GSS prim borcu ödemelerinin nereye yapılacağına ilişkin ayrıntıları sizler için araştırdık. İşte 2019 yılı GSS prim borcu ödeme detayları,

GSS PRİM BORCU ÖDEME DETAYLARI


GSS prim borcu olan vatandaşların en merak ettikleri konuların başında prim borçlarının ödenebileceği kurumlar geliyor. Bu konuda oldukça çok alternatife sahip olan vatandaşlar çok sayıda alanda borçlarını ödeme imkanına sahipler. 

6824 sayılı kanun kaspamında yeniden düzenlenen GSS prim borcu ödemeleri aşağıda yer alan kurumlar üzerinden ödebilir.

* GSS prim borçları PTT ve PTT şubeleri üzerinden ödenebilir.

* GSS prim borçları Vakıfbank Şubelerinden ve ATM Bankacılığı üzerinden ödenebilir.

* GSS prim borçları Ziraat Bankası Şubelerinden ve ATM Bankacılığı üzerinden ödenebilir.

İnternet Üzerinden GSS Prim Borcu Ödeme


GSS pim borcu ödemelerinde vatandaşlar yukarıda yer alan kurumlardan birisine giderek T.C. numaraları ile ödeme yapabilirler. Ancak bazı vatandaşlar yukarıda yer alan banka veya PTT merkezlerinden ödeme yapmak yerine internet üzerinden ödemeyi tercih ediyor. 

GSS prim borcu ödemeleri internet üzerinden e-Devlet aracılığıyla yapılabilir. Vatandaşlar e-Devlet üzerinden GSS borç sorgulama ekranına buradan borç ödeme sayfasına ulaşıp internet üzerinden GSS prim borçlarını devlete ödeyebilirler. 

Sgkbulteni.com


YORUMLAR

  • 0 Yorum