2020 DGS Başvuruları Ne Zaman? ÖSYM DGS Başvuru ve Sınav Ertelendi Mi?

ÖSYM Başkanlığı çoğu sınav hakkında erteleme kararı verdi. Peki 2020 yılında DGS için herhangi bir karar alındı mı? ÖSYM DGS başvuruları ertelendi mi? DGS 2020 yılında yapılacak mı? ÖSYM sınav takvimi kurum tarafından yapılan son açıklamalara göre bu konuda alınan kararları sizlerle paylaşıyoruz. 

2020 DGS Başvuruları Ne Zaman? ÖSYM DGS Başvuru ve Sınav Ertelendi Mi?
22 Mart 2020 - 21:02

ÖSYM Başkanlığı 2020 yılının ilk çeyreğini etkisi altına koronavirüs salgını kapsamında 9 farklı sınav için erteleme kararı verdi. Bu sınavların dışında diğer sınavlar için ise nasıl bir karar verileceği merak konusu. SGK Bülteni olarak bizlerde 2020 DGS başvurularına ilişkin son detayları aktarıyoruz.

DGS BAŞVURULARI KORONAVİRÜS NEDENİYLE ERTELENDİ Mİ?2020 yılında Dikey Geçiş Sınavı'na başvuruda bulunacak olan adaylar başvurularını ÖSYM sınav takvimine göre yapacaklar. Koronavirüs salgını nedeniyle başvuru yada sınav tarihleri ertelenen sınavlar arasında 2020 DGS yer almıyor. 

Bu kapsamda ÖSYM Başkanlığı'nın daha öncede duyurduğu tarihlerde 2020 yılı Dikey Geçiş Sınavıu başvuruları alınacak ve sınav yapılacak. Ancak koronavirüs salgınının önümüzdeki aylarda etkisini artırması ihtimali bulunuyor. Böyle bir durum olursa ÖSYM yeni bir karar alınabilir.

MEVCUT DURUMA GÖRE DGS BAŞVURU TARİHLERİ

Koronavirüs ve ÖSYM sınav erteleme gelişmelerinin etkisinde 2020 yılında DGS başvurusunda bulunacak önlisans mezunu öğrenciler başvuru işlemlerini 13 Mayıs tarihinden itibaren yapmaya başlayacaklar. DGS başvuruları 21 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Bu tarihlerin dışında ÖSYM Başkanlığı ayrıca DGS geç başvuru tarihinden yararlanabilecekler.


2020 ÖSYM sınav takvimine göre 2020 Dikey Geçiş Sınavı DGS 5 Temmuz tarihinde yapılacak. DGS 81 il genelinde ÖSYM Başkanlığı tarafından gerçekleştiriliyor.

Sgk Bülteni

YORUMLAR

  • 0 Yorum