2020 Lise KPSS Başvuru Tarihleri ÖSYM Sınav İşlemleri

Lise düzeyinden mezun olan adaylar 2020 yılında ortaöğretim KPSS başvurusunda bulunacaklar. ÖSYM aracılığıyla gerçekleştirilecek olan başvuru işlemleri ile sınav aşamalarına dair sürecin nasıl işleyeceğini aktarıyoruz.

2020 Lise KPSS Başvuru Tarihleri ÖSYM Sınav İşlemleri
13 Şubat 2020 - 10:45 - Güncelleme: 13 Şubat 2020 - 20:35

Lise mezunu olup memur olma hayali kuran adaylar için ilk aşama KPSS ve iyi bir puan elde etmek. 2020 yılında gerçekleştirilecek olan Ortaöğretim KPSS için hazırlık içerisinde olan çok sayıda memur adayı sınava dair gelişmeleri de yakından takip ediyor. 

Bu bağlamda ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek sınav için herhangi bir aşamayı kaçırmamak isteyen adaylar sınava dair tüm detayları araştırıyorlar. Bu kapsamda SGK Bülteni olarak bizlerde lise mezunu adaylar için ÖSYM sınav takviminde yer alan tarihleri derledik.LİSE MEZUNU ADAYLAR İÇİN 2020 KPSS SINAV TARİHLERİ

Lise düzeyinden mezun olan adaylar için süreç başvuru işlemleri ile başlayacak. Kısa anlatacak olursak lise mezunu adaylar Ağustos ayı içerisinde KPSS başvurularını yapacaklar. Başvurularını yapan adaylar Kasım ayı içerisinde sınava girecekler. Sonuçlarda sınavdan kısa sonra Aralık ayı içerisinde adaylara duyurulacak.

Bu çerçevede adaylar için ÖSYM Sınav Takviminde yer alan Ortaöğretim KPSS tarihlerini aktarıyoruz. 

Lise KPSS başvuruları 21 Ağustos tarihinde başlayacak ve 7 Eylül tarihine kadar devam edecek. Bu süre zarfında KPSS başvurusunu yapamayan adaylar 22-23 Eylül tarihlerinde geç başvuru hakkından yararlanacaklar. Lise mezunu memur adaylar 2020 yılı KPSS için 8 Kasım tarihinde ter dökecekler. Sınav sonuçları ise ÖSYM Başkanlığı'nda Aralık 2020'de açıklanacak. 


LİSE KPSS BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

Ortaöğretim yani Lise düzeyinden KPSS başvuru yapacak adaylar, süreç başladığı zaman ÖSYM'nin web sayfasından başvurularını yapabilecekler. Bazı adayların ÖSYM sisteminde ki resimlerini yenilemeleri gerekebilir bu durumda okullarda yer alan ÖSYM merkezlerinden başvurularını yapacaklar. Resmi yenilemesi gerekmeyen adaylar başvurularını bireysel olarak internetten yapabilecekler.

SGK Bülteni

YORUMLAR

  • 0 Yorum