2020 ÖSYM Önlisans KPSS Başvuru ve Sınav Tarihleri

Önlisans KPSS sınav tarihi ne zaman? Önlisans KPSS başvuruları hangi tarihlerde yapılacak? İki yıllık üniversite mezunları KPSS'ye ne zaman başvuruları yapacak ve sınav ücreti yatıracaklar? Önlisans KPSS'ye ilişkin tüm detayları haberimizde siz okuyucularımıza aktarıyoruz.

2020 ÖSYM Önlisans KPSS Başvuru ve Sınav Tarihleri
22 Şubat 2020 - 12:44

2020 yılında memur olmak isteyen önlisans mezunu adaylar KPSS başvurusunda bulunacaklar. Peki 2020 önlisans KPSS ne zaman yapılacak? Memur adayları başvurularını ne zaman yapacaklar? KPSS başvuruları nasıl yapılacak?

2020 Önlisans KPSS hakkında tüm merak edilen sorular ve adayların bilmeleri gereken sınav detayları SGK Bülteni olarak paylaşıyoruz. 2020 ÖNLİSANS MEZUNU KPSS BAŞVURU TARİHLERİ

2020 yılında önlisans düzeyinden KPSS'ye girecek olan adaylar başvurularını ÖSYM sınav takviminde yer alan çizelgeye göre yapacaklar. Bu çizelge kapsamında adaylar başvurularını Ağustos döneminde yapacaklar ve KPSS'ye de Ekim ayında girecekler.

ÖSYM 2020 Sınav Takvimine Göre

2020 yılında önlisans düzeyinden KPSS'ye girecek olan vatandaşlar başvurularını 12 Ağustos tarihinden itibaren yapmaya başlayacaklar. Adaylara başvurular için iki hafta süre verildi. Bu süre sona erdiğinde 25 Ağustos tarihinde başvurular tamamlanacak. 


Ancak başvuruları belirtilen tarihlerde yapamayan adaylar geç başvuru hakkından yararlanacaklar. ÖSYM 2020 önlisans KPSS geç başvuru tarihlerini 8 Eylül ile 9 Eylül tarihlerinde yapacaklar. 

2020 ÖNLİSANS KPSS SINAV TARİHİ

Adaylar açıklanan tarihler arasında başvurularını ÖSYM sınav merkezleri yada ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden bireysel yapacaklar. Başvuruları tamamlayan adaylar daha sonra başvuru ücretini yatıracaklar ve süreci sonlandıracaklar. 

2020 yılı Önlisans KPSS başvurularını yapan adaylar ÖSYM aracılığıyla gerçekleştirilecek sınava 18 Ekim tarihinde katılım gösterecekler. 2020 önlisans KPSS sınav sonuçları ise Kasım ayı içerisinde memur adaylarına duyurulacak. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum