2020 Yılı Kasım Ayında Erken Seçim Mi Yapılacak?

Türkiye gündemi şu günlerde erken seçim çalışmalarını konuşuyor. Erken seçim konusuna dair son paylaşım ise ünlü anketçi Mehmet Ali Kulat'tan geldi. İşte söz konusu erken seçim tahmini.

2020 Yılı Kasım Ayında Erken Seçim Mi Yapılacak?
21 Kasım 2019 - 21:56

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu konuşmasında AK Parti milletvekillerine yönelik açıklamaları ufukta erken seçim var şeklinde yorumlanmıştı. 

Erken seçim konusunda bu açıklamaların hemen ardından Cumhuriyet Halk Partisi'nden de bir açıklama gelmiş ve Kemal Kılıçdaroğlu konuya değindi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu, FOX TV'de katıldığı program kapsamında kendisine sorulan erken seçim sorusunu yanıtladı. Bu konuda kararın AK Parti ve MHP'de olduğunu ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin erken seçim önerisi gelmesi durumunda, bu talebe destek vereceğini açıkladı.

KULİSLERDE 2020 KASIM KONUŞULUYOR İDDİASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve diğer siyasetçilerden yapılan erken seçim açıklamalarına dair bir değerlendirmede ünlü anketçi Mehmet Ali Kulat'tan geldi. 

MAK Araştırma Danışmanlık Başkanı Mehmet Ali Kulat gündem konularında dair elinde olan verileri paylaşmak adına bir televizyon programına katıldı. Burada erken seçim iddialarını değerlendiren Mehmet Ali Kulat, Ankara siyasetinde ortamın ısınmaya başladığını ifade etti. Bu konuda temel konu başlığının erken seçim olduğunu ifade eden Mehmet Ali Kulat, erken seçimlere dair tarih verdi. Bu konuda Ankara kulislerinde 2020 yılının Kasım ayının konuşulduğunu iafde eden ünlü anketçi seçim için önce Ak Parti'nin saha yoklaması yapacağı daha sonra karar vereceğini de sözlerine ekletti. 


SGK Bülteni

YORUMLAR

  • 0 Yorum