2020 Yılı Kaymakamlık Destekleri! Kaymakamlık Yardımı Başvurusu ve Dilekçe Doldurma

Dar gelirli ile hiç geliri olmayan vatandaşların yardım alabilecekleri bir diğer devlet kurumu kaymakamlıklar. Peki kaymakamlıklar vatandaşlara hangi alanlarda destek sağlar? Kaymakamlık ödemeleri neler? Kaymakamlık başvuruları nereye yapılır? İşte 2020 yılında kaymaklıklardan ödeme almak isteyecek vatandaşlara sağlanan yardımlar.

2020 Yılı Kaymakamlık Destekleri! Kaymakamlık Yardımı Başvurusu ve Dilekçe Doldurma
09 Nisan 2020 - 06:54

Ekonomik anlamda zorluklar yaşayan, düşük gelirli yada hiçbir geliiri olmayan vatandaşlara çok sayıda vakıf, kurum ve devlet birimi yardım sağlıyor. Bu devlet birimleri arasında kaymakamlıklar tarafından sağlanan bu destekler için ise yazılı başvuruda bulunmak gerekiyor. Sgkbulteni.com olarak kaymakamlıkların sağladığı bu destekleri kalem kalem sizlerle paylaşıyoruz. 

KAYMAKAMLIKLARIN SAĞLADIĞI YARDIMLARMaddi destek adına kaymakamlıklara başvuruda bulunacak olan vatandaşlar, aşağıda yer alan listedeki alanlarda yardım alabilirler.

* Çocuk yardımı, Doğum yardımı parası, Eşi cezaevine giren kadınlara verilen sosyal yardım ve maaşlar.65 yaş üstü maaşlar, Kira yardımı, Dul kadınlara yardımlar, Muhtaçlık maaşları, Sosyal destek yardım,

*  Yakacak destekleri, Proje destek yardımları, Eğitim öğretim destekleri, Şartlı gebelik için verilen maddi ve ayni yardımlar, Bayramlık ve gıda yardımı, Gıda destekleri, Kıyafet yardımı, Afet yardımları,

* Tıbbi malzeme yardımı, Bebek maması ve bez yardımı, Yatalak hasta bezi yardımları, Engelli raporu olanlara maaşlar, Evde bakım parası ödemeleri, Şartlı sağlık destekleri.


BAŞVURU İŞLEMLERİ

Kaymakamlık adı altında sağlanan bu desteklerin tamamı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığıyla sağlanıyor. Vatandaşlar bu yardımlardan faydalanmak için kendi bulunduklar il veya ilçelerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvurularını yapabilirler. Yardım başvurularının tamamı yazılı olarak yapılıyor. Kaymakamlık yardımı için başvuru yapacakolan vatandaşlar SYDV'ler aracılığıyla form dolduracaklar. Bu formlar talep edilen yardımlara göre değişmekte olup vatandaşlara dair genel blgiler talep ediliyor.

Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum