Avrupa Birliği'nin Küstah Açıklamalarına Suriyeli Uyarısı: Kapılar Açılır

Avrupa Birliği, Suriye konusunda Türkiye2ye karşı tavır almış hatta terör örgütlerini destekleyici açıklamalarda bulunmuşlardı. Bu açıklamalara Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan hem uyarı hem yanıt geldi.

Avrupa Birliği'nin Küstah Açıklamalarına Suriyeli Uyarısı: Kapılar Açılır
25 Ekim 2019 - 10:28

Barış Pınarı Harekatı kapsamında teröristlere yönelik operasyonlar düzenlenmiş ve bölgede geniş çaplı bir temizlik yapılmıştı. Harekat sonrası ABD ve Rusya ile yapılan anlaşmalar Türkiye'nin uluslararası arenada haklılığını perçinledi. 

Ancak bu harekat kapsamında Avrupa Birliği ülkelerinden Türkiye'ye karşı tepkiler geldi. Hatta bazı ülkeler silah satışının yasaklanmasına varan kararlar almışlardı. Türkiye'nin ikili anlaşmalar yapmasının ardından ise AB ülkelerinden henüz ses çıkmadı. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya dair yeni açıklamalarda bulundu. SURİYELİLERE KAPILARI AÇARIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan Suriyeli mültecilerin durumuna ilişkin yapmış olduğu konuşmasında Türkiye'nin atmış olduğu adımları değerlendirdi. Bu çerçevede Suriyelilere çok uzun süredir Türkiye'nin ev sahipliği yaptığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, mültecilerin AB'ye geçişi için şu uyarıda bulundu. 

"AB'nin sonu bu samimiyetsizliği ve iki yüzlülüğü yüzünden gelecektir. Bu gidiş iyi değil. Brexit bunlar durup dururken olmadı. Kapıları açarız dediğim zaman tutuşuyorlar. Tutuşmayın vakti saati gelince bu kapılar da açılır. Hadi bakalım yüz binleri bir de siz ağırlayın. Paranız var güçlüsünüz Yunanistan'a 100 kişi gidince bizi telefonla arıyorsunuz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının sonunda ayrıca Türkiye'nin insani yardımlarını zaaf olarak görenlere hakettikleri karşılığın gösterileceğini duyurdu. 


Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum