Belediye Memur Alım İlanı Mart Nisan 2020! 50 KPSS ile VHKİ, Düz Memur Kadroları

Belediye memuru alımı için yeni ilan yayımlandı. 50 KPSS puanına sahip adayların başvuru yapabilecekleri memur alım ilanında alımların VHKİ ile Düz Memur kadrolarına olacağı duyuruldu. Söz konusu memur alım ilanına başvuruda bulunacak olan adayların yapmaları gereken işlemleri ve ilan metni içinde yer alan detayları tek tek haberimizde.

Belediye Memur Alım İlanı Mart Nisan 2020! 50 KPSS ile VHKİ, Düz Memur Kadroları
26 Mart 2020 - 13:14

Konya Kulu Belediye Başkanlığı 50 KPSS ile belediye memuru ve VHKİ kadrolarına personel alımı için yeni duyuru yayımladı. Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda yer alan açık kadrolar, ilana başvuruda bulunacak olan vatandaşların sağlamaları gereken işlemler diğer tüm detaylar. 

50 KPSS İLE BELEDİYE MEMURU ALIM İLANIKPSS'den 50 puan almış olan vatandaşların başvuruda bulunabileceği personel alım ilanlarında yer alana kadro detaylarına belediye başkanlığı 9 memur alımı yapacak. Alımların büyük bir bölümü lisans düzeyinden yapılacak ancak bir kadro lise düzeyinden istihdam edilecek. Alım ilanında yer alan açık kadrolar ve ilanlara başvuruda bulunacak adaylardan talep edilen ilk koşul olan öğrenim şartı. 

Belediye Memuru Alımları Kadro ve Kontenjan Detayları

* Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni: Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin İşletme Lisans bölümünden mezun olmak 

* Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni: Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmak.


* Memur: Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin Kamu Yönetimi Lisans programından mezun olmak. 

* Memur: Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin İşletme Lisans programından mezun olmak. 

* Memur: Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin Kimya Bölümü Lisans programından mezun olmak. 

* Avukat: Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin Gıda Mühendisliği programından mezun olmak. 

* Memur: Üniversitelerin Hukuk Fakültelerinden mezun olmak. Memur: Lise ve dengi okul mezunu olmak.

BELEDİYE MEMURU ALIMI KPSS ŞARTI

Belediye memuru alım ilanlarında yer alan kadrolara başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken KPSS şartları şunlar;

VHKİ ve Lisans Mezunu Memur kadroları için adayların en az 50 KPSS puanına sahip olmaları gerekiyor. 

Avukat ve Lise Mezunu Memur alımları için ise adayların en az 70 KPSS puanına sahip olmaları isteniyor.

BAŞVURU İŞLEMLERİ VE KOŞULLARI

Mart ayında yayımlanan ve Nisan ayında başvuruları yapılacak belediye memuru alım ilanları için adayların tamamının yukarıda aktardığımız öğrenim ve KPSS şartlarını sağlamaları gerekiyor. Bunun yanında adayların memur alımlarında uygulanan ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nda yer alan koşullara da haiz olmaları isteniyor. 

Kulu Belediyesi Mart Nisan dönemi 50 KPSS ile belediye memuru ve VHKİ alım ilanlarına başvuru işlemleri 20 Nisan ile 24 Nisan arasında yapılacak. Başvuru işlemleri bizzat yapılacak. İlan için başvuru formu doldurulması gerekiyor. Belediye başkanlığının kurumsal resmi internet sitesi üzerinden hem duyurulan ilan metnine hemde başvuru formuna ulaşabileceksiniz.

SGK Bülteni

YORUMLAR

  • 0 Yorum