Belediye Taşeron İşçilere Ekim Ayında 5 Günlük Ek 286 TL İkramiye

Belediye başkanlıklarında kadrolu olarak çalışan taşeron işçilere ikramiye ödemesi yapılacak. Ekim ayında 5 günlük olarak ödenecek 286 TL ek ikramiye ödemesinin detaylarını SGK Bülteni olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Belediye Taşeron İşçilere Ekim Ayında 5 Günlük Ek 286 TL İkramiye
30 Eylül 2019 - 09:03

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron işçilerin yapılan tediye ikramiyesi ödemesinin yanında belediye taşeron işçilerinin maaşlarına ek ikramiye ödemesi yapılacak. Ekim ayı içerisinde yapılacak olan ek ikramiye ödemeleri için bilinmesi gereken detayları SGK Bülteni olarak paylaşıyoruz. 

İşte belediye başkanlıkları bünyesinde çalışan kadrolu taşeron işçilerin faydalanabilecekleri ek ikramiye ödeme detayları, bu ikramiyelerin ödeneceği işçilere ilişkin ayrıntılar. 

TAŞERON İŞÇİLERE 286 TL İKRAMİYE ÖDEMESİ


KHK ile kadroya alınan taşeron işçilere Ekim ayında ikramiye ödemesi yapılacak. Bu ek ikramiye ödemeleri YHK toplu iş sözleşmesi hükümlerine göre 5 gün üzerinden olacak. Belediye başkanlıklarının bünyesinde çalışan işçilere ödenecek olan bu ikramiyelerin tutarı 286 TL. Ancak bu ikramiye tutarında bazı kesintiler olacak. 

Belediye çalışanlarına ödenecek olan bu 5 günlük ikramiye tutarı çalışanların maaş tutarlarına göre gelir vergisi kesintisi yapılacak. Çalışanların büyük çoğunluğundan yüzde 20 oranında kesinti yapılacağı tahmin edilirken bu rakamdan ayrıca sigorta prim kesintisi de yapılacak. Bu kapsamda yapılacak sigorta primi kesintisi de yüzde 15 dolayında. Belediye taşeron işçilerin ek ikramiye ödemelerinin ilki Nisan ayında yapılmıştı, ikinci ödeme ise Ekim ayında yapılacak.

Asgari ücretli çalışan bir belediye taşeron işçisine 286 TL ikramiye ödenecek. Belediye taşeron işçilerinin maş tutarları arttıkça ikramiye oranı da artacak.

Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum