Bilim İnsanından Salgın Uyarısı! O İllerde İpin Ucu Kaçtı Sokağa Çıkma Yasağı Şart

Corona Virüs salgınına dair son veriler açıklanırken uzmanlardan da değerlendirmeler gelmeye devam ediyor. Bilim insanları konuya ilişkin vatandaşlara uyarılarda bulunurken bazı iller için daha sert adımlar atılması gerektiğini belirttiler. Salgın konusuna ilişkin yapılan son açıklama Prof. Dr. Necmettin Ünal'dan geldi.

Bilim İnsanından Salgın Uyarısı! O İllerde İpin Ucu Kaçtı Sokağa Çıkma Yasağı Şart
31 Mart 2020 - 21:44 - Güncelleme: 01 Nisan 2020 - 00:00
Corona Virüs salgınına ilişkin tüm ülke kendi karantinasını ilan etmiş olsa da yeni veriler vaka sayısının ciddi boyutta arttığını gösteriyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapmış olduğu son açıklamasında yeni verileri paylaşırken bu verilerin hemen ardından korkutan bir değerlendirme geldi. 

VAKA VE CAN KAYBI SAYISI ARTIYOR

Corona Virüs salgınına ilişkin son veriler Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından paylaşıldı. Bakan Koca kendisine ait Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda corona virüs salgınında hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısının 46 arttığını, vaka sayısının ise 13 sınırını geçtiğini duyurdu. Bu kapsamda Türkiye genelinde Mart ayı sonu vaka sayısı 13 bin 531 olurken hayatını kaybeden hasta sayısı 214 oldu. Bunun yanında 243 vatandaşımız ise hastalığı yendi ve taburcu oldu. 

O ŞEHİRLERDE İPİN UCU KAÇIYOR

Prof. Dr. Necmettin Ünal kendisine ait sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir paylaşım ile son verileri derledik. Ünal açıklamasında bazı şehirlerde ipin ucunun kaçtığını ve sokağa çıkma yasağı gerektiğini belirtti. 

"Bugün #vaka13531'e yükseldi. Türkiye'de vefat eden toplam vatandaşımız 214. Moral bozmamak gerek. Görünen o ki bu salgın durumu 1-2 ayda bitecek bir olay değil. İpin ucunun kaçtığı yerler var, o illerde il bazlı sokağa çıkma yasağı şart. Başka türlü salgını önlemek mümkün değil."

Corona virüs ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Necmettin Ünal, 2019 yılında Küresel Sepsis Ödülü'ne layık görülmüştü.  Necmettin Ünal son paylaşımında yaşanan salgın kapsamında bazı şehirlerde ipin ucunun kaçtığını ifade etti.

Sgkbulteni.com

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum