Bülent Arınç'ın KHK Faciadır Açıklamasına MHP'den Sert Tepki

Bülent Arınç, KHK ile ilgili gün içinde açıklamalarda bulunmuş ve KHK'nın facia olduğunu ifade etmişti. Bülent Arınç'ın bu sözlerine MHP'den sert yanıt geldi.İki MHP'li vekil Twitter'dan yapmış oldukları açıklamalar ile Bülent Arınç'ın sözlerine tepki gösterdiler.

Bülent Arınç'ın KHK Faciadır Açıklamasına MHP'den Sert Tepki
31 Ekim 2019 - 22:40

FETÖ ile ilgili bağlantılar ve bağlantı şüphesiyle KHK kapsamına alınanlar için Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç açıklamalarda bulundu. Gün içerisinde yapmış olduğu açıklamalarında KHK faciadır ifadelerini kullanan Bülent Arınç sosyal medya gündeminde yer aldı.

Konuşmasında KHK'ya örnek veren Bülent Arınç ayrıca "Evime temizlik yapmaya gelen bir daire başkanı kadını gördükçe, eşi polislikten ihraç edilen bir kadını gördükçe ben yerin dibine geçiyorum" ifadelerini kullandı. MHP'DEN BÜLENT ARINÇ'IN KHK AÇIKLAMALARINA SERT TEPKİ

Bülent Arınç'ın yapmış olduğu KHK Faciadır açıklamalarına MHP'li iki vekilden 'BülentArınçsusturulsun' etiketi ile paylaşımlar geldi. 

MHP Genel Başkanı Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımında Bülent Arınç'a tepki göstererek şu ifadelere yer verdi. " Bülent Arınç kendi damadını kurtarınca bir özgüven geldi kendine... Masum ve mazlum varsa giderilsin de bu genelleme FETÖ'cü sevdası nedir?"

MHP'den gelen diğer tepki ise Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'tan oldu. Cemal Enginyurt'ta, #bülentarınçısusturun etiketi ile şu ifadeleri paylaştı. Bülent Arınç yine döktürmüş "KHK uygulamaları bir facia,evime temizliğe gelen KHK'lı kadını gördükçe ağlıyorum" demiş. Bülent efendi! Bir facia var, o da sensin. Sayın Cumhurbaşkanım, KHK facia ise, KHK'ları çıkartan sizsiniz. Arınç ne demek istiyor takdir sizin."


Bülent Arınç'ın KHK faciadır açıklamaları, Twitter'da da gündem oldu. Çok sayıda kullanıcı Bülent Arınç'ın sözlerini eleştirirken konuya dair binlerce paylaşım yapıldı. 

SGK Bülteni

YORUMLAR

  • 0 Yorum