Cumhuırbaşkanı Erdoğan'dan Parti İçi İstişare Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde yapmış olduğu konuşmasında farklı görüşler ve parti içi istişare konularına dair açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları haberimizde.

Cumhuırbaşkanı Erdoğan'dan Parti İçi İstişare Açıklaması
31 Ekim 2019 - 18:45

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'li Büyükşehir Belediye Başkanları ve İl Belediye Başkanları ile bir toplantı gerçekleştirdi. AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan parti içi açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda istişare konusunda duran Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının satır başları haberimizde. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN PARTİ İÇİ İSTİŞARE AÇIKLAMASICumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu konuşmasında yerel yönetimde başarı gösteremeyenlerin devlet idaresinde de varlık gösteremeyeceklerini ifade etti. Bu kapsamda AK Parti olarak benimsedikleri ilkelerden bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan yapılması gereken işler konusunda uyarılarda bulundu. 

Konuşmasında ayrıca istişare konusu üzerinde duran Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadelere yer verdi.

"AK Parti çatısı altında terör ve şiddetle arasına mesafe koyan herkese, her görüşe yer vardır, olmalıdır. Bu hareketi ileriye taşıyacak fikri, samimi teklifi olan her bir kardeşim partimizin iç kanallarını kullanarak bunu her zaman bize iletebilir. Devlet olarak politikalarımızla adeta tüm dünyayı kuşatırken parti olarak içimizde farklı şekilde hareket etmemiz zaten düşünülemez. Aynı şekilde belediye başkanlarımız da teşkilatla ve yönetimle istişareyi asla ihmal etmemelidir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ayrıca Türkiye'nin bekasının AK Parti ve Cumhur İttifakı olduğunu söyledi. Bu konuda biz ne kadar güçlüysek ülkemizde o kadar güçlüdür ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti ve Cumhur İttifakı'nda gedik açma çabalarının ardından bu gerçeğin olduğunu söyledi. 


SGK Bülteni

YORUMLAR

  • 0 Yorum