DGS Ertelendi! ÖSYM 2020 DGS Yeni Başvuru ve Sınav Tarihleri

Koronavirüs nedeniyle 2020 yılı DGS ertelendi. 2020 yılında DGS'ye girecek olan önlisans mezunları sınav tarihini merak ediyorlar. ÖSYM'nin koronavirüs nedeniyle ertelediği 2020 DGS için açıklanan yeni sınav tarihi, 2020 DGS başvuru tarihi ve Dikey Geçiş Sınavı başvuru işlemlerini tek tek haberimizde ele alıyoruz. İşte açıklanan yeni sınav saatleri.

DGS Ertelendi! ÖSYM 2020 DGS Yeni Başvuru ve Sınav Tarihleri
29 Mart 2020 - 11:42

2020 DGS sınav tarihleri ÖSYM Başkanlığı'ndan yapılan bir açıklama kapsamında koronavirüs salgını kapsamında yenilendi. 2020 yılında DGS'ye girecek adayların merak ettiği 2020 DGS sınav tarihlerine ilişkin detaylar haberimizde aktarıyoruz. 

2020 DGS YENİ BAŞVURU VE SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN?Üniversitelerin önlisans bölümlerinde öğrenim gören öğrenciler eğitimlerine lisans bölümlerinde devam edebilmek için Dikey Geçiş Sınavına katılacaklar. 2020 yılında Dikey Geçiş Sınavı için başvuruda bulunacak olan adaylar için ise sınav tarihleri ilk açıklanan tarihlerin ardından yenilendi. ÖSYM Başkanlığı yeni sınav tarihlerine ilişkin yapmış olduğu açıklamasında koronavirüs ile mücadele alınan kararlara göre 2020 DGS'nin aşağıda yer alan tarihlere ertelendiğini duyurdu. 

ÖSYM Başkanı Aygün sınav ertelenme kararlarına ilişkin açıklamasında ise şu bilgileri verdi. "Adaylarımız eksiklerini tamamlasınlar. Onlar bizim evlatlarımız, geleceğimiz, onların mağdur olmaması için gerekenler yapılmaktadır ve yapılacaktır. Her türlü duruma göre hazırlıklarımızı yaptık ve yapıyoruz. Bu kapsamda, tüm sınav tarihleri gözden geçirildi ve yeniden düzenlendi."

Koronavirüs nedeniyle değiştirilen 2020 yılı ÖSYM sınav takvimine göre;

2020 Dikey Geçiş Sınavı DGS için sınav başvuru tarihi daha açıklanmadı. Ancak 2020 yılı DGS'nin ertlenmiş yeni tarihi 9 Ağustos olarak duyuruldu. Bu kapsamda adaylardan en geç Mayıs Haziran döneminde başvuruların alınması bekleniyor. ÖSYM Başkanlığı tarafından 2020 DGS için yeni resmi başvuru tarihleri açıklandığı zaman sgkbulteni.com olarak anında siz ziyaretçilerimiz ile paylaşacağız.


SGK Bülteni

YORUMLAR

  • 0 Yorum