Emeklilere Faizsiz Kredi İmkanı ve Başvuru Şartları

Emekli vatandaşlara faizsiz kredi veren bankalar. Emeklilerin faizsiz kredi almak için sağlamaları gereken başvuru şartları neler? SGK Haberleri Bülteni ile tüm detayları haberimizde paylaşıyoruz.

Emeklilere Faizsiz Kredi İmkanı ve Başvuru Şartları
16 Ekim 2019 - 18:06

Emekli vatandaşlara faizsiz kredi imkanları, ekonomi ve finans gündeminin en çok merak edilen konu başlıklarından. Nakit ihtiyacı bulunan emekli vatandaşların merak ettiği konuya ilişkin tüm ayrıntıları SGK Haber Bülteni olarak sizlere aktarıyoruz. Bu konuda bilinmesi gereken detaylar, sağlanması gereken koşullar ve faizsiz kredi ile birlikte sunulan diğer imkanları sizlerle paylaşıyoruz.

Bu çerçevede en merak edilen konu başlığını aşağıda sizlere aktarıyoruz. İşte emekli vatandaşlara faizsiz kredi veren bankaların listesi. EMEKLİLERE FAİZSİZ KREDİ VEREN BANKALARIN LİSTESİ 2019

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun emeklilere aylık maaş on katına kadar avans vermesinin ardından bankalarda bu konuda adım attı. Bankalar emekli vatandaşlara faizsiz kredi ve yada düşük faizle kredi imkanı sunmaya başladılar. Bu imkanlarda bazı bankalar ise önplana çıktı. İşte emeklilere faizsiz yada düşük faizle kredi için öne çıkan bankalar; 

PTT Bank Halkbank Ziraat Bankası Kuveyt Türk Katılım Bankası Aktifbank Vakıfbank

EMEKLİLERE FAİZSİZ KREDİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?


Emekli vatandaşlara faizsiz kredi yada düşük faizli kredi imkanı sağlayan bankalardan öne çıkanları yukarıda aktardık. Peki bu kredi imkanından yararlanmak için hangi başvuru koşullarının sağlanması gerekiyor. 

İşte bankaların faizsiz kredi imkanından yararlanacak vatandaşlardan talep ettikleri o başvuru şartları.

Emekli vatandaşların kredi notunun yüksek olması Faizsiz kredi almak için vatandaşların yaş şartını sağlaması Bankalar maaşlarını kendilerine taşımalarını talep ediyorlar. Maaşların kredi çekilecek bankaya taşınması ve bankaların talep ettikleri özel şartların tamamına haiz olunması.

Emeklilere faizsiz kredi için vatandaşlar başvurularını bankalara yapabilirler. Ayrıca faizsiz kredi imkanı için emekliler bankaların müşteri temsilciliklerinden bilgi alabilirler.

Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum