Emeklilikte Yaşa Takılanlara Prim Ödeme Sözü

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş EYT konusunda son dakika açıklamasında bulundu. Mansur Yavaş, EYT'li vatandaşların GSS primlerinin belediye tarafından ödeneceği açıkladı. Mansur Yavaş'ın EYT GSS prim desteği açıklaması.

Emeklilikte Yaşa Takılanlara Prim Ödeme Sözü
08 Eylül 2019 - 19:01 - Güncelleme: 08 Eylül 2019 - 19:02
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansir Yavaş, Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşların durumlarına dair yapmış olduğu açıklamalarında önemli bir noktaya değindi. Seçimden önce söz verdiği ve sonrasında da dile getirdiği GSS prim borcuna dair açıklamalarda bulunan Mansur Yavaş, Ankaralı EYT'ilere prim müjdesini yineledi. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansir Yavaş'ın EYT'lilere GSS prim müjdesi konuşması. 

EYT'Lİ VATANDAŞLARA GSS PRİM ÖDEME MÜJDESİ

Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşlar gün içerisinde seslerini duyurmak ve taleplerini daha gür aktarmak adına önemli bir miting düzenlediler. Ankara'nın Tandoğan bölgesinde düzenlenen mitinge Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansir Yavaş da katıldı. 

Burada miting alanında bir konuşma yapan Mansur Yavaş, EYT konusunda daha önceden verdiği destek açıklamasını yineledi ve GSS prim ödemelerine değindi. 

''Sadece Meclis’i beklemek yerine EYT’lilerin herhangi bir talepleri olursa yardım yapmak boynumuzun borcudur demiştik. Ama anlışalmaz bir şekilde hala bize soruyorlar ‘EYT’lilerin işleri ne olacak diye.’ EYT’lilerin haklı mücadelesini desteklerken inşallah bir an önce TBMM bu işi çözer temennisinde bulunmak istiyorum.''

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Tandoğan meydanında gerçekleştirilen EYT mitingi çerçevesinde yapmış konuşmasının sonunda emeklilik de yaşa takılanların, Genel Sağlık Sigortası primlerinin ödeneceği sözünü verdi. 

Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum