Erken Emeklilik Bekleyen EYT'liler için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Açıklama

EYt Yasası ile düzenleme ve erken emeklilik bekleyen emeklilikte yaşa takılanlar için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında 50 yaşında emeklilik olur mu dedi.

Erken Emeklilik Bekleyen EYT'liler için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Açıklama
26 Ekim 2019 - 22:30

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gün içinde bazı etkinliklere katılmak amacıyla İstanbul'daydı. Etkinler öncesinde etkinliğin düzenleneceği alana gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisini bekleyen vatandaşlarla sohbet etti. Burada vatandaşların dertlerini dinleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir vatandaş ile eyt sohbeti gerçekleştirdi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN EYT AÇIKLAMASIEmeklilikte Yaşa Takılanlar, hükümetten özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan emeklilik konusunda düzenleme bekliyorlar. Bu konuda atılacak adımlar için sosyal medya üzerinden çalışmalar yapan EYT'li vatandaşlar için ise son açıklamada üzen haber geldi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, EYT konusuna dair yapmış olduğu açıklamasında erken emeklilik hakkında ki düşüncelerini paylaştı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'ne gelişi sırasında bir kafenin önünde durarak, vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşların EYT ile ilgili sorusuna "Ne yapalım? 40 yaşında emekli mi olalım? 40 yaşında, 50 yaşında emekli mi olur? Sağlığı bozuk olanlar zaten primlerini ödemişse emekli olur." yanıtını verdi.

EYT'li vatandaşlar özellikle emeklilik konusunda kurul oluşturulmasından sonra ya için umutlanmışlardı. Ancak Çalışma ve Maliye Bakanlarından gelen açıklamalar o sevinci yarıda bırakmıştı. 


Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum