Evde Bakım Maaşı Alanlara Mayıs'ta 1000 TL Yardım Parası Ödenecek Mi?

Evde Bakım Maaşı alanlara mayıs ayında 1000 TL yardım ödemesi var mı? Evde Bakım Parası alanlara sosyal yardım parası ne zaman nasıl ödenecek? Evde bakım maaşı alanlar sosyal yardım ödemelerini nereden nasıl takip edecekler? Evde bakım maaşı alanlar için tüm detayları haberimizde ele alıyoruz.

Evde Bakım Maaşı Alanlara Mayıs'ta 1000 TL Yardım Parası Ödenecek Mi?
20 Nisan 2020 - 00:10 - Güncelleme: 20 Nisan 2020 - 01:43

Evde Bakım Maaşı, Evde Bakım Parası ödemesi alanlara Mayıs ayında 1000 TL sosyal yardım ödemesi yapılıp yapılmayacağı sorusu oldukça fazla aranan konu başlıklarından. Sgkbulteni.com olarak Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan resmi açıklamaları ve konuya ilişkin bakanlığı uyguladığı kritlerileri tek tek sizlerle paylaşıyoruz. 

EVDE BAKIM PARASI ALANLARA 1000 TL SOSYAL YARDIM ÖDEMESİEvde Bakım Parası alan vatandaşların bu ödemelere ilişkin bilmeleri gereken ilk husus sosyal yardım ödemelerinin ikinci aşaması için başvuru alınmadı. Ödeme yapılacak vatandaşları, aileleri, haneleri, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile bakanlığa bağlı kurumlar belirledi. Sistemde gelir düzeyine dair bilgileri kayıtlı olan vatandaşların ihtiyaç durumlarına göre ödeme listeleri belirlendi. 

Aile Bakanlığı'nın yapmış olduğu çalışma sonunda ise evde bakım maaşı alanların tamamına ödeme yapılacak yada yapılmayacak demek mümkün değil. Ödemeler ailenin, hanenin gelir düzeyine göre belirlenecek. Bu kapsamda sizin hesabınıza 1000 TL ödeme yatmış olabilir, ancak ödeme yatmamış da olabilir. Bu tamamen Aile Bakanlığı tarafından düzenlenen bir uygulama. 

1000 TL SOSYAL YARDIM PARASI SORGULAMA

1000 TL sosyal yardım parası sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar sorgulama işlemlerini PTT hesaplarından yapabilirler. Aile Bakanlığı 1000 TL sosyal yardım ödemelerini PTT üzerinden yapacak. Eğer ödeme listesinde yer almışsanız paranız PTT hesabınıza yatırıldı. Kontrolünüzü bu hesaplar üzerinden yapabilirsiniz. Ayrıca hesabına ödeme yapılan vatandaşların PTT'ye gitmelerine gerek yok ödemeler her aileye görevliler tarafından teslim edilecek.


Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 2 Yorum