Evde Bakım Parası Alanlara 1000 TL Sosyal Yardım Ödemesi! e-Devlet Sorgulama Sayfası

Evde Bakım Parası ödemesi alanlara 1000 TL yardım ödenebilecek. Evde Bakım Maaşı alanlar da 1000 TL'lik yardım alabilirler. Şartları sağlamaları durumunda ödemeye hak kazanan evde bakım maaşı alanlar bu ödemeleri e-Devlet üzerinden sorgulayabilirler. Evde bakım maaşı ödemelerini e-Devlet üzerinden sorgulamak için yapılması gerekenler.

Evde Bakım Parası Alanlara 1000 TL Sosyal Yardım Ödemesi! e-Devlet Sorgulama Sayfası
03 Nisan 2020 - 18:56

Evde Bakım Parası desteği alan vatandaşlar 1000 TL sosyal yardımların kendilerine ödenip ödenmeyeceğini merak ediyorlar. Bu konuda Çalışma Bakanı Zehra Zümrtü Selçuk bir açıklamada bulunarak hali hazırda herhangi bir sosyal yardım ödemesi alan vatandaşların bu ödemeleri alabileceklerini ve SYDV'lere başvuru yapmamaları gerektiğini söyledi. 

SGK Bülteni olarak bizlerde evde bakım maaşı, evde bakım parası ödemesi alanların 1000 TL yardım ödemelerini nasıl alacaklarına ilişkin detayları haberimizde ele aldık. EVDE BAKIM MAAŞI ALANLAR 1000 TL YARDIM PARASI İÇİN E-DEVLET'TEN SORGULAMA YAPIN

Evde Bakım Maaşı alan vatandaşların 1000 TL sosyal yardım parası ödemelerini alıp alamayacaklarına dair il yapacakları işlem e-Devlet üzerinden sorgulama yapmak. Öncelikle e-Devlet şifreniz ve T.C. numaranız ile sisteme giriş yapın. Daha sonra Aile Bakanlığı'nın sağladığı hizmetler sayfasına gelin. Burada yardımlar bölümündan 1000 TL sosyal yardım sorgulama ekranından sorgulamanızı yapın. E-DEVLET 1000 TL SORGULAMA SONUÇLARI


e-Devlet üzerinden sorgulama yaptığınızda sosyal yardım bilgileriniz gözükecek. Bu kapsamda ödemeleri alıp alamayacağına dair bilgi edineceksiniz. Eğer ödeme alabileceksiniz ödemeleriniz PTT hesabınıza yatırılacak. Ödemelerinizi PTT şubelerinden yada PTT kart ile Ziraat Bankası, İş Bankası ve Vakıfbank ATM'lerinden alabileceksiniz. Ayrıca Ankara ve İstanbul'da yaşıyorsanız bankaya gitmenize de gerek yok ödeme evinize getirilecek. 

Bu işlemlerin dışında ödeme alıp almadığından hala emin olamayan vatandaşlar başvuru yapabilirler. Bunun için yapmanız gereken hangi ilçede yaşıyorsanız o ilçeye bağlı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfını aramak. Bu numaları ise internetten bulabilirsiniz. 

E-Devlet üzerinden sorgulama: Sosyal Yardım Sorgulama Sayfası
 


Sgkbulteni.com


YORUMLAR

  • 2 Yorum