EYT Bir Kez Daha Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Masasında! EYT'lilerin En Önemli Sorunlarından Birisi Kabinede Görüşülecek

Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşların yaşadıkları bazı sorunlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündemine yeniden alındı. AK Partili bir Milletvekili tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulan bir öneri Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde görüşülmek üzere ele alınacak. EYT'li vatandaşların sağlık sorunlarına dair atılacak adım detayları ile AK Partili Vekilin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunduğu öneri haberimizde.

EYT Bir Kez Daha Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Masasında! EYT'lilerin En Önemli Sorunlarından Birisi Kabinede Görüşülecek
Editör: Sema Yıldız
19 Şubat 2020 - 22:41
Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşların sorunları yeniden siyaset gündeminde ele alınmaya başladı. Bu noktada konuya dair en yetkili isim olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bazı öneriler sunuldu. Bu önerilerden bir tanesi de EYT'li vatandaşların başlıca sorunlarından olan GSS primi ile ilgili oldu. 

EYT'LİLER İÇİN GSS PRİMİ ÖNERİSİ ERDOĞAN'IN MASASINDA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bazı AK Partili milletvekilleri kahvaltıda biraraya geldi. Burada gündem ve ekonomi konuları ile parti çalışmalarına dair çok sayıda konu başlığı ele alındı. Bu konu başlıklarından birisi de Türkiye'nin en önemli sorunlarından olan EYT ile ilgili oldu. 

Söz konusu kahvaltıda bir milletvekili EYT'li vatandaşların genel sağlık sigortasına ilişkin halen uygulamada olan sistemi hatırlattı. Bu noktada EYT'li vatandaşların gün şartını tamamladıklarını ancak sağlık hizmetlerinden faydalanamadıklarını Cumhubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletti. 

AK Partili Vekil bu noktada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a “Günü dolduran sağlık sigortasından yararlanamıyor, yaşı bekliyor, bu kaldırılmalı” önerisini sundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuya ilişkin ise konuyu Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde görüşülmesini istediği öğrenildi. 

SGK Haber Sitesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum