EYT'lilere GSS Prim Muafiyeti ve Ücretsiz Sağlık Hizmeti Gündemde

EYT'li vatandaşlara GSS prim ödemelerinden muaf olmaları konusunda önemli bir gelişme yaşandı. AK Partili Milletvekilleri ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında gerçekleştirilen bir görüşmede ele alınan konunun Kabine toplantısında ele alınacağı iddia ediliyor. Bu noktada EYT'li vatandaşlara yönelik son durum sizlerle.

EYT'lilere GSS Prim Muafiyeti ve Ücretsiz Sağlık Hizmeti Gündemde
21 Şubat 2020 - 17:37

EYT'li vatandaşların GSS prim ödemelerine ilişkin düzenlemenin gelebileceği konuşuluyor. Türkiye Gazetesi'nde yer alan bir haberde yer alan detaylar hükümetin bu konuda adım atabileceğini işaret etti. İşte EYT'li vatandaşların GSS prim borçlarıan ilişkin gündemde olan düzenleme detayları. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN EYT GSS PRİM TALİMATI

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dönem dönem AK Partili Milletvekilleri ile biraraya gelerek hem sorunlarını dinler, hem taleplerini değerlendirir hemde parti çalışmalarına ilişkin son durumları paylaşıyor. 

Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son dönemde bir kahvaltı toplantı kapsamında gerçekleştirdiği etkinlikte EYT'li vatandaşların durumları ele alındı. AK Partili bir milletvekili tarafından ele alınan konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a GSS prim ödemeleri hatırlatıldı.

AK Partili Vekil, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşların gün şartını tamamdıklarını ve bu vatandaşların sağlık hizmetlerinden yararlanamadıklarını hatırlattı. GSS prim ödemesi yapması gereken bu öneriye dair Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ise konuyu Kabine Toplantısında konuşalım şeklinde yanıt verdiği öğrenildi. 

EYT'LİLER İÇİN GSS PRİM MUAFİYETİ ÇIKAR MI?

EYT'li vatandaşların GSS prim muafiyeti konusunda ki talepleri kabine toplantısında görüşülecek. Hükümetin bu konuda EYT'lileri sevindiren bir karar çıkarması bekleniyor. Özellikle hem uzun yıllar prim ödenmiş ve sağlık hizmeti hakkının kazanılmış olması hemde EYT'liler için bir hamle yapılmış olması adına GSS prim ödeme muafiyetinin gelebileceği değerlendiriliyor. Ancak Çalışma Bakanlığı'ndan bu konuya ilişkin bir açıklama gelmedi. EYT'liler için GSS prim ödemesi muafiyeti alanında bakanlığın bir çalışmasının olup olmadığı da bilinmiyor.

EYT Haberleri


YORUMLAR

  • 1 Yorum