Gram Altın, Dolar, Euro, Çeyrek Altın da Parası Olanlar Ne Kadar Kazandı?

Mart ayının ilk haftasında yatırım araçlarında yaşanan değişimi tek tek ele inceledik. Altın ve döviz kurunda haftalık değişim rakamları ile para piyasalarında oluşan son tabloyu araştırdık. İşte gram altın, yarım altın, çeyrek altın, dolar, euro, sterlin fiyatlarına dair haftalık değişim tablosu, uzmanların kısa ve orta vadeli ekonomi değerlendirmeleri ve analistlerin tahminleri.

Gram Altın, Dolar, Euro, Çeyrek Altın da Parası Olanlar Ne Kadar Kazandı?
07 Mart 2020 - 13:38
Para piyasaları son dönemlerde oldukça hareketli bir süreçten geçiyor. Türkiye ve dünya gündem başlıklarının yoğun ve kalabalık olması, ekonomi alanında atılan adımların etkileri ve liderlerin açıklamaları piyasaların yön bulmasına doğrudan etkili oluyor. 

Bu çerçevede geçtiğimiz hafta içerisinde tüm bu gelişmelerin etkisiye değişen para piyasalarında oluşan son durumu değerlendiriyoruz. İşte altın ve döviz kuru fiyatlarında oluşan son durumu sizlerle paylaşıyoruz. 

GRAM ALTIN VE ÇEYREK ALTIN KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYOR

Altın fiyatları geçtiğimiz hafta içerisinde yaşanan değişimlere bağlı olarak yükseldi. Bu çerçevede hafta başından itibaren oluşan son durumu sizlere aktarıyoruz. 

Kapalıçarşı'da işlem gören 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı bu hafta yüzde 0,77 kazanımla 328,50 TL oldu. Çeyrek altın ise 530 TL'den 534TL yükseldi. Bunun yanında yatırımcıların sevdiği cumhuriyet altını ise yüzde 0.78 oranında değer kazanarak 2 bin 185 TL'ye yükseldi. 

DOLAR VE EURO'DA YATIRIMCISINA KAZANDIRDI

Başta uluslararası gelişmeler olmak üzere geçtiğimiz hafta içerisinde yatırımcısına kazandıran yatırım araçlarından birisi de euro oldu. Euro uzun süredir ilk defa bu kadar yüksek bir artış oranı sağlayarak haftayı yüzde 0.99'luk yükselişle 6.94 TL'den tamamladı.

Dolar kuru ise bu haftanın kaybettirenleri arasında yer aldı. Dolar kuru ABD Türkiye ilişkileri İdlib konusu, ekonomi veriler ve FED tarafından alınan olağanüstü faiz indirimi kararı ile TL karşısında değer kaybetti. Dolar haftayı 6.10 TL'den tamamladı.

Finans Haberleri

YORUMLAR

  • 0 Yorum