GSS 6824 Sayılı Kanun İle GSS Prim ve Borç Ödeme

GSS 6824 internet üzerinden borç ödeme işlemleri nasıl yapılır? GSS online prim borcu ödeme detayları. Genel Sağlık Sigortası adım adım internetten borç ödeme işlemleri.

GSS 6824 Sayılı Kanun İle GSS Prim ve Borç Ödeme
20 Eylül 2019 - 07:56
GSS 6824 nasıl ödenir? Sorusu çok sayıda vatandaş tarafından aranan konu başlıklarından. SGK Bülteni olarak 6824 sayılı kanun kapsamında GSS prim sorgulama ve ödeme işlemlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Genel Sağlık Sigortası prim borcu olan vatandaşlar borçlarını internet üzerinden hem sorgulayabilir hemde ödeyebilirler. Yaklaşık 5 milyon vatandaşı yakından ilgilen GSS primlerinin ödenme işlemlerine ilişkin bilinmesi gerekenler ise şu şekilde.

GSS 6825 ÖDEMELERİ NASIL YAPILIR?

GSS prim borcu olan vatandaşlar bu borçlarını farklı şekillerde ödeyebilirler. Bu ödemelerin bazıları ilgili kurumlara şahsen nakit veya internet üzerinden elektronik yapılabilmekte. Bunun için vatandaşların T.C. numaralarını kullanmaları yeterli oluyor.

Nakit olarak olarak olarak borcunu ödemek isteyen vatandaşlar Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları ile birlikte PTT şubelerinden yada herhangi bir bankadan GSS prim borçlarını ödeyebilirler. GSS borç ödeme işlemlerini internet üzerinden yapmak isteyecek olan vatandaşlar ise e-Devlet aracılığıyla bu ödemelerini yapabilirsiniz. 

GSS 6824 prim borcu sorgulama işlemleri de yine internet üzerinden gerçekleştirilebiliyor. e-Devlet aracılığıyla GSS sistemine girecek olan vatandaşlar bu sayfa üzerinden kendilerine dair borç kaydını görüntüleyebilirler. 

Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum