GSS Prim Borçları Nisan 2020'de Corona Virüsle Mücadelede Siliniyor Mu?

Corona Virüs ile mücadele sürecinde vatandaşlar GSS prim borçlarının silinmesi konusunda herhangi bir adım atılıp atılmayacağını merak ediyorlar. Bu konuda herhangi bir çalışma olup olmadığını merak eden vatandaşlar için süreci ve konuyu haberimizde ele alıyoruz.

GSS Prim Borçları Nisan 2020'de Corona Virüsle Mücadelede Siliniyor Mu?
08 Nisan 2020 - 14:48
GSS prim borçlarının silinmesi konusu vatandaşlar tarafından merak edilen konular arasında. Bu konuda son dönemde araştırma içerisinde olan vatandaşlar için GSS prim borçlarına dair son detayları, corona virüs ile mücadele sürecinde atılan adımları ve sağlık hizmetlerinden yararlanma koşullarına ilişkin ayrıntıları sizler için derledik. İşte 2020 yılı GSS prim borçlarına dair son gelişmeler.

GSS PRİM BORÇLARI SİLİNİYOR MU?

GSS prim borcu olan vatandaşların merak ettikleri ilk konu, corona virüs tedavisi. Bu konuda hükümet hiçbir ayrım yapmadan tüm vatandaşların tedavilerinin ücretsiz yapılacağını açıkladı. Bu konuya ilişkin ilk açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gelirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'da yapmış olduğu bir konuşmasında bu konuyu hatırlattı.

Bu karar kapsamında GSS prim borcu olsun olmasın tüm vatandaşlar corona virüse yakalandıkları zaman ücretsiz tedavi edilecekler. Bunun yanında ayrıca GSS prim borcu olan vatandaşların sağlık hizmetlerine yönelik 2020 yılı başında alınan karar var. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Ocak ayı içerisinde yayımlanan Resmi Gazete kararında, GSS prim borcu olan vatandaşların 2020 yılı sonuna kadar sağlık hizmetleri almaları sağlanacak. 

GSS prim borçları siliniyor mu? Borçların silinmeis son dönemlerde oldukça fazla araştırılan konulardan birisi. Ancak bu konuda ne Çalışma Bakanlığı'ndan, ne Maliye Bakanlığı'ndan ne de Sağlık Bakanlığı'ndan bir açıklama gelmedi. Bu konuda bazı değerlendirmeler basında yer alsa da bakanlıklardan yapılacak açıklamalar takip edilmeli.

Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum