HSK Memur Alımı: VHKİ Kadrosu, 70 KPSS, Lise ve Üniversite Mezunu

Hakimler Savcılar Kurulu memur alımı yapacağını duyurdu. Lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği memur alımlarına genel ve özel başvuru şartları haberimizde.

HSK Memur Alımı: VHKİ Kadrosu, 70 KPSS, Lise ve Üniversite Mezunu
17 Ekim 2019 - 23:37

Hakimler Savcılar Kurulu kendi internet sitesi üzerinden bir basın açıklaması yayımladı. Kamu kurumlarından memur alım ilanı bekleyen adaylar için yayımlanan basın açıklamasında kurumun memur personel alımı yapacağı bildirildi. 

Hakimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreterliği emrinde görevlendirilmek üzere ilan edilen memur alım ilanına ilişkin bilinmesi gereken kadro, kadro, başvuru şartı ve başvuru işlem bilgisi sizlerle. İşte memur alım ilanı;HSK MEMUR ALIM İLANI

HSK tarafından yayımlanan memur alım ilanı incelendiğinde kurumun sadece bir pozisyonda personel ihtiyacı olduğu duyuruldu. Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni yani VHKİ Memuru kadrosuna yapılacak olan memur alımlarına başvuru işlemleri lise, önlisans ve lisans düzeyinden yapılacak. 

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS'ye giren adayların başvuru yapabileceği ilanda taban puan şartı var. Adaylar VHKİ memur alım ilanlarına başvuruda bulunabilmek için en az 70 KPSS puanına sahip olmak zorundalar. Öğrenim ve KPSS şartını sağlayan adaylardan talep edilen diğer başvuru koşulları ise maddeler halide şu şekilde;

Memur Alımı Başvuru Koşulları


Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 1 Ocak 1983 ve sonrası doğumlu olanlar, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak. Bu şartların yanında erkek adayların askerlikle ilişiğinin olmaması gerekiyor. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

HSK internet sayfasından ilan edilen Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni - VHKİ Memur alımlarına başvurular 30 Ekim tarihinden başlayacak HSK ilan için son başvuru tarihi ise 11 Kasım. Başvurular kurumun web sayfasında yer alan başvuru evraklarının teslimi ile yapılacak. 

HSK VHKİ Memur alım için detaylı bilgi kurumun web sayfasından öğrenilebilir. 

Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum