Hükümet Açıkladı: Yüksek Kazananlar Daha Fazla Vergi Ödeyecek

AK parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş vergi düzenlemesine ilişkin kamuoyuna dair yapmış olduğu açıklamasında, yüksek kazanç elde edenlerin daha fazla vergi ödeyeceğini duyurdu.

Hükümet Açıkladı: Yüksek Kazananlar Daha Fazla Vergi Ödeyecek
25 Ekim 2019 - 01:28

Hükümetin 2019 yılına ilişkin çalışmalarından birisi de vergi düzenlemesi. Bu konuda çalışma halinde olan AK Parti, 45 maddelik bir vergi düzenlemesi hazılıyor. Bu düzenlenme ile hayatımıza yeni vergiler girecek. Ayrıca vergi ödemelerinde de değişiklikler yapılacak. 

Bu kapsamda özellikle yüksek kazancı olanların vergi dilimleri artırılacak ve yüksek kazananlardan yükse vergi alımı düzenlemesi hayata geçirilmiş olacak. AK PARTİ'DEN VERGİ DÜZENLEMESİ AÇIKLAMASI

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş ekonomi ve finans gündeminde sıkça yer alan vergi düzenlemesine dair açıklamalarda bulundu.Memhmet Muş vergi düzenlemesi paketinin ne aşamada olduğunu ve paketin içeriğinde neler olduğunu açıkladı. 

İşte gelir vergisine dair atılacak o adımlar.

''Gelir vergisi üst dilimini yüzde 35'ten yüzde 40'a çıkarmayı teklif ediyoruz. 500 bin Türk Lirası gelir elde eden gerçek kişilerin tamamına kazançlarını beyan etme imkanı getiriyoruz. 500 bin Türk Lirası ve üzerinde kazanç elde edenler, yüzde 40 gelir vergisi vereceklerdir."


45 maddelik vergi düzenlemesine dair AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş tarafından yapılan açıklamada, paketin kısa süre içesinde TBMM'ye geleceği bildirildi. 

Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum