İçişleri Bakanlığı Açıkladı! 45 şehirde 156 Yerleşim Biriminde Karantina Uygulanacak

Corona virüs salgınının önlenmesi, daha fazla insana yayılmasının önünün kesilmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı karantina altına alınan yeni yerleri açıkladı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada toplam 156 yerleşim birimin virüs salgını nedeniyle karantinada olduğu ilan edildi.

İçişleri Bakanlığı Açıkladı! 45 şehirde 156 Yerleşim Biriminde Karantina Uygulanacak
08 Nisan 2020 - 16:57
İçişleri Bakanlığı corona virüs salgınına ilişkin son alınan kararları paylaştı. Bakanlık yapmış olduğu açıklamasında karantinaya alınan yeni yerleşim birimleri hakkında bilgi verirken karantinadan alınan bölgeler hakkında da uygulanacak kararları kamuoyu ile paylaştı. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN KARANTİNA AÇIKLAMASI

Corona Virüs salgınının önlenmesi amacıyla Türkiye geneli karantina uygulamasına dahil olan il ve ilçe sayılarını açıkladı. Bakanlık yapmış olduğu açıklamasında 45 şehirde yer alan birimler için alınan kararları duyururken bunun dışında karantina uygulaması dışında kalan bölgelere dair de bilgiler verildi. 

İçişleri Bakanlığı'nın resmi sitesinde yer alan corona virüs salgını kapsamında uygulanacak karantina işlemlerine dair "Korona virüs tedbirleri kapsamında; 08.04.2020 günü saat 16.00 itibarı ile 45 ilimizdeki; 2 ilçe merkezi, 6 belde, 92 köy, 47 mahalle ve 9 mezra olmak üzere toplam 156 yerleşim yerinde karantina uygulaması yapılmaktadır. Toplam 5 ilimizdeki 6 yerleşim yerinde ise karantina uygulaması sona erdirilmiştir.

Karantina uygulamaları mülki idare amirleri başkanlığındaki il ve ilçe hıfzıssıhha kurulları kararıyla yapılmaktadır. Söz konusu uygulamalar, tedbir amaçlı olup korona virüs salgınının yayılarak vatandaşlarımızın hayatını tehdit etmesini engellemek ve yerleşim yerlerindeki sosyal izolasyonu sağlamak üzere alınmıştır."açıklaması yapıldı. İçişleri Bakanlığı'nın almış olduğu bu kararlar kapsamında vatandaşlar alına bu önlemlerin tamamına riayet etmeleri gerekiyor. Karantina kurallarına uymayan vatandaşlara ise güvenlik güçleri tarafından idari işlem başlatılıyor. Konuya dair detaylar bakanlığın web sayfasında anlık olarak aktarılıyor.

Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum