İkinci El Araba Fiyatları Sürpriz Yorum! Otomobil Fiyatları Daha Zirve Noktasını Görmedi

İkinci el araba fiyatları ucuzlayacak yorumları basında yer alırken otomobil fiyatlarına beklenmedik bir yorum geldi. İkinci el otomobil fiyatlarının önümüzdeki günlerde ucuzlamayacağı aksine fiyatların daha artacağı değerlendirildi. İkinci el araba fiyatlarına dair sektör temsilcileri tarafından yapılan değerlendirmelerde 2. el otomobiller için daha zirve noktasının görülmesi ifade edildi. 

İkinci El Araba Fiyatları Sürpriz Yorum! Otomobil Fiyatları Daha Zirve Noktasını Görmedi
04 Nisan 2020 - 08:39
İkinci el araba fiyatları için geçtiğimiz günlerde bir araştırma sonucu paylaşıldı. İnternet üzerinden ikinci el araç satışı yapan internet sitelerinde yer alan ilanların incelendiği bu araştırma sonucuna göre 1 Mart ile 18 Mart tarihleri arasında ikinci el araba fiyatları yüzde 2.5 oranında değer kaybetti. Otomobil alacak vatandaşların yakından takip ettiği bu araştırma sonuçlarında en dikkat çekici nokta ise ilana çıkan arabaların yüzde 80'i fiyat indirimi yaptı. 

İLK CORONAVİRÜS YORUMU: FİYATLAR DÜŞECEK ŞEKLİNDE OLDU

İkinci el piyasasına ilişkin bu araştırma sonuçlarında ikinci el araba fiyatlarının düşeceğine dair değerlendirmelerde hem sosyal medya hemde basında yer aldı. Koronavirüs salgını kapsamında oluşacak endişe ortamında araç satışlarının azalacağının ifade edildiği değerlendirmelerde ayrıca azalan talep, bankaların taşıt kredisi faiz oranlarında yaşanan artış, virüs salgınının geelceğinin bilinmemesi gibi nedenler ön plana çıktı. 

İkinci El Araba fiyatlarına dair yapılan yeni yorumlarda ise araba fiyatlarının bu süreçte düşmeyeceği hatta daha da yüksebileceği değerlendirildi. Bazı sektör temsilciileri koronavirüs kapsamında alınan önlemler dolayısıyla vatandaşların zaten araba alımlarına ve satımlarına karşı ilgilerinin azaldığını ifade ettiler. Bu süreçte şehirlerarası ulaşımın izne bağlanması, belirli yaş gruplarına sokağa çıkma yasağı uygulanması, bazı ilçe merkezlerinin karantina altına alınması piyasaları oldukça yavaşlattı.

HAYAT NORMALE DÖNDÜĞÜ GÜN FİYATLAR YÜKSELECEK

Uzmanlar sosyal yaşamın normalleşmeye başlayacağı andan itibaren araba fiyatlarının yükseleceğini öngörüyorlar. Yapılan değerlendirmelerde sıfır araç üretiminin durmuş olması ve yeterli araç stoğunun olmaması ile dolar kurunun yükselişine dikkat çeken yetkililer fiyatların sürecin ardından daha yükseleceğini ve zirve noktasına ulaşabileceğini ifade ediyorlar. 

Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum