İran'dan Irak'ta ABD Askerlerine Saldırı Planı: Trump'tan İrana Tehdit Geldi

Tüm dünya koronavirüs ile mücadele kapsamında ortak hareket ederken İran ile ABD yine karşı karşıya geldiler. Trump yapmış olduğu son açıklamasında İran'ın ABD askerlerine yönelik saldırı hazırlığında olduğunu ve eğer bu durumun gerçekleşmesi durumunda ise bedelini çok ağır bir şekilde ödeyeceklerini ifade etti.

İran'dan Irak'ta ABD Askerlerine Saldırı Planı: Trump'tan İrana Tehdit Geldi
01 Nisan 2020 - 23:02

Dünya ülkelerinin koronavirüs ile mücadele ederken İran ile ABD, Ortadoğu'da yeniden karşı karşıya geldiler. 2020 yılının başında İranlı generalin ABD tarafından öldürülmesi ile savaşın eşiğine gelen iki ülke arasında gerilim yeniden tırmanıyor. Irak'ta ABD askerlerine yönelik bir saldırı hazırlığı olması üzerine Trump'tan açıklama geldi. İşte olaya dair detaylar;

ABD İRAN YİNE KARŞI KARŞIYA GELDİİran Devrim Muhafızları Komutanı Kasım Süleymani'nin, ABD tarafından öldürülmesi ile İran, Irak'ta ABD askerlerine yönelik bir saldırı düzenlemiş ancak bu saldırıda sadece Iraklı askerler hayatını kaybetmişti. O tarihten sonra çok sık karşı karşıya gelmeyen iki ülke Nisan ayında yeniden Irak'ta gerilim yaşadılar. ABD Başkanı Donald Trump kendisine ait sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşım ile elde ettikleri son bilgileri paylaştı. Irak'tan bazı haberler aldıklarını duyuran Trump, İran'ı şu sözlerle tehdit etti. 

"Gelen bilgilere ve inancımıza göre İran veya uzantıları, Irak'taki Amerikan askerlerine ve/veya varlıklarına yönelik sinsi bir saldırı planlıyor. Eğer bu olursa İran bunun bedelini gerçekten çok ağır şekilde öder."

Sgkbulteni.comhttps://www.sgkbulteni.com/

YORUMLAR

  • 1 Yorum