İŞKUR İş'te Anne Projesi Madde Madde Başvuru Şartları 2019

İŞKUR İş'te Anne Projesi ile 0-15 yaş aralığında çocuğu bulunan kadınlar, İŞKUR Kurslarına katılmaları durumunda günlük 80 TL, aylık 2400 TL maaş alırlar. Peki bu projeye kimler başvuru yapabilir? Haberimizde.

İŞKUR İş'te Anne Projesi Madde Madde Başvuru Şartları 2019
13 Ekim 2019 - 21:40

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla kadınlar için sağlanan desteklerden bir tanesi İş'te Anne Projesi. Bu projede diğer projeler gibi kadınların çalışma hayatında ve üretimde daha etkin yer almalarını amaçlıyor. 

Belirli koşullar altında uygulanan İş'te Anne Projesi ile kadınlara ayrıca günlük yevmiye imkanı ve çeşitli destekler sağlanıyor. SGK Haberleri Sitesi olarak siz okuyucularımıza bu konuya dair detayları derledik. İş'te halen uygulamada olan İş'te Anne Projesi.İŞ'TE ANNE PROJESİ BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

İş'te Anne Projesi'nde sistem şu şekilde işliyor. Kadınlar Türkiye İş Kurumu aracılığıya verilen kursl programlarına katılıyorlar. İşkur tarafından düzenlenecek mesleki eğitim kurslarına ya da işbaşı eğitim programlarına katılan kadınlara ise günlük ödeme yapılıyor. Bu ödemeler günlük 80 TL'ye kadar ulaşabiliyor. Kurs türüne ve kadınların durumlarına göre belirlenen kurs yevmiye ücretleri ortalama 77 TL olarak ödeniyor. 

Peki İş'te Anne Projesi ile düzenlenen programlara kimler katılabilir. İşte İŞKUR'da yer alan madde madde o şartlar.

İlk koşul kadınların İşkur'a kayıtlı işsiz olmaları gerekiyor.


İkinci koşul işverenin birinci veya ikinci dereceden akrabası ya da eşi olmaması.

* Programlar için kadınların ayrıca emekli olmaması diğer bir şart.

* Başvurudan önceki 3 ay işverenin çalışanı olmamak.

* Başvurudan önceki son 1 ay içinde emeklilik ve malullük primi yatırılmamış olmak.

* İş ve meslek danışmanlığından faydalanmış olmak.

İŞKUR İş'te Anne projesi kapsamında talep edilen koşulları sağlayan kadınlar, başvurularını yine Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yapacaklar. Kadınlar ilanları İŞKUR'un kurs ilanları sayfasından takip edebilirler.

Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum