İŞKUR Profil Oluşturma Nasıl Yapılır? Adım Adım Tüm İşlemler

İŞKUR profil oluşturma. İŞKUR iş başvuruları, kurs başvuruları, işsizlik maaşı ve diğer destekler için profil oluşturma işlemleri. Türkiye İş Kurumu üzerinden profil oluşturmak isteyen adayların yapmaları gereken, hata veren sayfalar ve dikkat edilmesi gereken hususlar tek tek haberimizde aktarıyoruz. İşte İŞKUR profil oluşturma işlemleri kolay ve sadece anlatım.

İŞKUR Profil Oluşturma Nasıl Yapılır? Adım Adım Tüm İşlemler
04 Nisan 2020 - 22:11
İŞKUR Profil Oluşturma - Türkiye İş Kurumu üzerinden sağlanan desteklerden faydalanacak, iş ilanlarına başvuruda bulunacak olan vatandaşların yapmaları gereken tüm işlemleri adım adım ve en sadece şekilde siz ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. Çok sayıda farklı işlemin yapıldığı İŞKUR üyeliği, danışman seçimi, iş ilanları için randevu işlemleri ve diğer bilinmesi gereken detaylar. 

İŞKUR PROFİL OLUŞTURMA TÜM DETAYLARIYLA

Türkiye İş Kurumu İŞKUR üzerinden profil oluşturmak isteyen vatandaşların adım adım yapacakları işlemleri maddeler halinde aktarıyoruz. 

1-) İlk aşama olarak İŞKUR resmi internet sayfasına girin: Türkiye İş Kurumu internet sitesi bağlantısı https://www.iskur.gov.tr/ 

2-) Sayfanın sağ tarafında yer alan açık mavi fon üzerine beyaz yazı ile yazılan 'İnternet Şubesi' sekmesine tıklayın.

3-) Karşınıza iki seçenecek sunan bir sayfa açıklacak. İş Arayan yazan bölümün hemen altında bulunan Üye Ol bölümüne tıklayın.

4-) Karşınıza üyelik sözleşmesi çıkacak, bu sözleşmeyi okuyun ve onaylayarak devam edin.

5-) Bundan sonra artık sizlere ait bilgi sayfası çıkacak. Burada T.C. numaranız, adınız, soyadınız gibi bilgilerden başlayarak öğrenim durumunuza, daha önce çalıştığınız yerlerin bilgisine kadar çok sayıda alanı doldurmanız gerekecek.

* Burada önemli nokta iş başvurularınızı ve destek ile diğer önemli işlemlerinizi bu profil sayfanızdan oluşturacağınız için herhangi bir eksik yada yanlış bilgi girilmemesi çok önemli.

6 ) Tüm bu biliglerin doldurulmasıyla ve son onayın yapılması ile birlikte profil oluşturma işleminiz tamamlanacak. 

İŞKUR PROFİL OLUŞTURDUKTAN SONRA

İŞKUR profil oluşturma işlemini tamamdıktan sonra kurumun internet üzerinden sağladığı hizmetlerden faydalanabileceksiniz. Sisteme giriş yapmak için T.C numaranızı ve belirlediğiniz şifrenizi kullanacaksanız. Sisteme giriş yaptıktan sonra iş ilanı başvurusunda bulunabilir, ilanları, destekleri inceleyebilir ve size uygun tüm ödemeler, kurslar, İŞKUR İş İlanları için başvurunuzu yapabilirsiniz.

Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum