İşsiz Gençlerin KYK Borçları Kapsamında Hükümete e-Haciz Tepkisi

İYİ Parti kanadından KYK öğrenim kredisi borcu olan vatandaşların e-haciz işlemlerine ilişkin açıklama geldi. Bu konuda hükümete tepki gösterilirken borç yapılandırma konusunda adım atılması gerektiği ifade edildi.

İşsiz Gençlerin KYK Borçları Kapsamında Hükümete e-Haciz Tepkisi
24 Ekim 2019 - 23:49

KYK öğrenim kredisi borcu olan milyonlarca mezun genç bulunuyor. Bu gençler, hükümetin KYK öğrenim kredisi konusunda adım atmasını istiyorlar. Bu konuda dile getirilen taleplerden birincisi KYK öğrenim kredisi borçlarının silinmesi olurken diğer bir talep ise borçlar için yapılandırma.

TBMM gündeminde siyasiler tarafından da sık sık dile getirilen konu kapsamında yeni bir talep dile getirildi. İYİ Parti tarafından yapılan açıklama detayları haberimizde. E-HACİZ VE KYK ÖĞRENİM KREDİSİ

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş yapmış olduğu bir açıklamasında KYK öğrenim kredisi borcu olan vatandaşlara yönelik gönderilen tebligatlara değindi. Bu konuya ilişkin bilgilendirme açıklamasında Fahrettin Yokuş, taleplerini dile getirirken şu ifadeleri kullandı. 

"Yahu bu adam işsiz. Adı üstünde 'İŞSİZ' . İşsiz olan birisine 'Faiziyle borç öde' demek hangi vicdana sığar. Bir de e-Haciz çıkardılar. İşsiz gençler banka hesaplarında varsa bir çay parası, bir simit parası, bunu çekmek istediklerinde neye uğradıklarını şaşırıyor. Çünkü bir bakıyorlar ki e-Haciz gelmiş. Neden gelmiş bu e-haciz, işsiz genç borcunu ödeyememiş diye."


Konuşmasında ayrıca KYK öğrenim kredileri için yapılandırma taleplerine değinen İYİ Parti Milletvekilli Fahrettin Yokuş hükümetin bu konuya en kısa sürede çözüm bulması gerektiğini söyledi. 

Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum