Kadın Erkek Memur Alımı: 60 KPSS Puanı Olan Lise ve Önlisans Mezunları için Kamu İlanı

Aksaray Belediyesi yayımladığı bir duyuru ile kadın erkek belediye memuru alımı yapacağını açıkladı. belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruya ilişkin detayları haberimizde aktarıyoruz. 60 KPSS puanıyla kadın erkek belediye memuru alım ilanı.

Kadın Erkek Memur Alımı: 60 KPSS Puanı Olan Lise ve Önlisans Mezunları için Kamu İlanı
11 Mart 2020 - 15:43

Lise Önlisans Mezunu, 60 KPSS puan şartıyla kadın erkek belediye memuru alım ilanı. 

Belediye memuru alım ilanlarına kısa süre önce yenisi eklendi. Aksaray belediyesi tarafından yayımlanan yeni bir ilan ile 60 KPSS puanına sahip ve gerekli başvuru koşullarını sağlayan adaylardan memur alımı yapılacağı açıklandı. 60 KPSS PUANIYLA BELEDİYE MEMURU ALIM İLANI

Aksaray Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan belediye memuru alım ilanında alımların tek bir kadrodan olacağı duyuruldu. Belediye başkanlığı İtfaiye Eri pozisyonuna toplam 25 memur alımı yapılacağını açıkladı. Özel başvuru koşullarına göre yapılacak adımlara ilişkin o özel koşullar şu şekilde; 

10 İtfaiye Eri Alımı: Lise veya dengi okul mezunu olmak. En az B Sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

10 İtfaiye Eri Alımı: Lise veya dengi okul mezunu olmak. En az C Sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.


5 İtfaiye Eri Alımı: İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak. En az C Sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

İtfaiye Eri Alımı Özel Koşul

Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması.

Adayların ilana başvuruda bulunabilmeleri için ayrıca ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS'den en az 60 puana sahip olmaları gerekiyor.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

657 sayılı devlet memurları kanununda yer alan genel başvuru şartlarını sağlayan adayların başvuru yapabileceği memur alım ilanlarına başvuru işlemleri 6 Nisan tarihinde başlayacak. Başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvurularını 10 Nisan tarihine kadar Aksaray Belediye Başkanlığı 'na bildirecekler. 

Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum