Kıdem Tazminatı Bekleyen İşçilere Hükümetten Müjdeli Haber! Ocak'ta Ödeniyor

Soma Maden Kazasından sonra işten çıkarılan işçilerin kıdem tazminatlarına ilişkin AK Parti'den açıklama geldi. İşçilerin kıdem tazminatı ödemeleri Ocak 2020'de yapılacak.

Kıdem Tazminatı Bekleyen İşçilere Hükümetten Müjdeli Haber! Ocak'ta Ödeniyor
25 Ekim 2019 - 07:52

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıllarda Manisa Soma'da bulunan maden ocağında bir kaza yaşanmış ve tüm Türkiye'yi hüzne boğmuştu. O tarihten sonra bazı işçiler işlerinden olmuşlardı. O dönem işinden çıkarılan maden işçilerinin kıdem tazminatı sorunları ise 2020 yılında çözülebildi. 

Maden işçilerinin kıdem tazminatlarına ilişkin açıklama ise AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan'dan geldi.SOMA İŞÇİLERİNİN KIDEM TAZMİNATI SORUNU ÇÖZÜLDÜ

AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, SOMA'da işten çıkarılan işçilerin kıdem tazminatı konusunda açıklamalarında, ödemelerin daha önceden yapılmaya başlandığını hatırlattı. Ödemeler devam ederken işçiler tarafından açıllan davalar sonrası ödemelerin durduğunu ifade eden AK partili Vekil Özkan gerçekleştirilen son toplantı kapsamında konu hakkında son kararın verildiği ifade edildi. 

Mehmet Özkan işçilerin tazminatlarına dair şu ifadeleri kullandı.

"Gelinen noktada üzerinde mutabık kalınan karar gereğince; kıdem tazminatı alacağı olan işçilerimizin Eynez ocağından kalan alacakları Türkiye Maden İşçileri Sendikası Soma 1 Nolu Şube Başkanlığı tarafından toplanacak dilekçelerden sonra Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından hesaplanmak sureti ile 2020 yılı Ocak ve Şubat aylarında faizi ile birlikte tek seferde ödenecektir."


AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan konuşmasında ödemelere ilişkin gerekli düzenlemenin torba yasada olacağını ve düzenlemenin çıkarılacağını ifade etti. 

Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum