KOSGEB Hayvancılık Desteği: Geri Ödemesiz Hibe Destekler için Başvuru Şartları

KOSGEB hayvancılık alanında vatandaşlara önemli imkanlar sağlıyor. Bu imkanlardan bazıları da geri ödemesiz KOSGEB Destekleri. Peki geri ödemesiz KOSGEB destekleri kimler tarafından alınabilir? Başvuru şartları

KOSGEB Hayvancılık Desteği: Geri Ödemesiz Hibe Destekler için Başvuru Şartları
21 Ekim 2019 - 18:37

Türkiye'nin en önemli gelişim göstermesi gerektiği alanların başında hayvancılık geliyor. Bu konuda hükümet de önemli destek adımları atıyor. Bu kapsamda devlet KOSGEB Destekleri, Tarım ve Orman Bakanlığı Destekleri ve İl Tarım Müdürlükleri ile sunulan desteklerle vatandaşlara maddi olanak sağlıyor. 

Ancak devlet tarafından hayvancılık için sağlanan bu imkanlardan herkes faydalanamıyor. SGK Bülteni olarak bizler devletin sağladığı bu desteklerden olan KOSGEB desteklerinin başvuru şartlarını derledik.

KOSGEB HAYVANCILIK DESTEĞİ BAŞVURU ŞARTLARI


KOSGEB tarafından verilen hayvancılık desteklerinden faydalanmak için genel başvuru koşulları bulunuyor. Bu başvuru koşulları hayvancılık adına sağlanacak desteklerin en doğru şekilde kullanılmasını sağlamak. Bu kapsamda KOSGEB ile geri ödemesiz sağlanan bu devlet destekleri için başvuru şartları şunlar;

KOSGEB destekleri için vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ilk koşul. Bunun yanında hayvancılık desteği için başvuruda bulunacak olan çiftçinin kendisi ve hayvanları, çiftçi kayıt sisteminde kayıtlı bulunması gerekiyor.

KOSGEB destekleri için ayrıca vatandaşların; KOSGEB kurslarının tamamını almış olup 6 ay süren bir kurs sürecinden geçmiş olmalıdır. Ayrıca bu süre boyunca devamsızlık yapılmaması ve sertifikanın alınmış olması gerekiyor. 

Bunun yanında ayrıca Devletin verdiği diğer destek hizmetlerinden faydalanılmıyor olmak ve daha önce de herhangi bir devlet desteği alınmamış olması da gerkiyor.KOSGEB destekleri için son koşullar ise hayvancılık yapacak olan çiftçilerin hayvanların tamamının veteriner görüşü alınmış olması, hayvanların tamamının Türk- Vet sistemine kayıtlarının yapılmış olması diğer şartlar. 

Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum