KPSS 2020-6 Çevre Bakanlığı tercihleri: Büro memuru, şehir plancısı, mimar, avukat

KPSS 2020/6 tercih kılavuzu yayımlandı. ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan tercih kılavuzunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na yapılacak olan personel alımlarına dair detaylar yer aldı. Önlisans ve lisans düzeyinden yapılacak olan memur alımları Büro memuru, şehir plancısı, mimar, avukat kadrolarından olacak. ÖSYM Başkanlığı'nca yapılacak tercihler 29 Nisan tarihine kadar devam edecek.

KPSS 2020-6 Çevre Bakanlığı tercihleri: Büro memuru, şehir plancısı, mimar, avukat
23 Nisan 2020 - 00:04

ÖSYM Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile Çevre Bakanlığı'nın sözleşmeli personel alımlarına dair detayları yayımladı. ÖSYM Başkanlığı'nca yayımlanan duyuru kapsamında merkezi alım sistemi ile yapılacak olan başvurulara dair tüm detaylar adaylara aktarıldı. Bu çerçevede Çevre Bakanlığı'nın sözleşmeli personel alım ilanlarına ilişkin detayları ve başvuru sürecine ilişkin bilgiler haberimizde. 

ÇEVRE BAKANLIĞI KPSS 2020 6 MERKEZİ SİSTEMLE MEMUR ALIMLARIÖSYM Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapmış olduğu açıklamasında, merkezi atama tercih sürecine ilişkin şu bilgileri verdi. "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı KPSS-2020/6 Tercih Kılavuzuna saat 10.00'dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Adaylar, tercihlerini 22-29 Nisan 2020 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 29 Nisan 2020 tarihinde saat 23.59'da  sona erecektir."

Bu açıklama kapsamında başvurularını yapacak adayların tercih edebileceği kadrolar ise şu şekilde;

Lisans düzeyi 82 Büro Personeli, 57 Avukat kadrosu, 11 Mimar kadrosu, 10 Şehir Plancısı kadrosu, 7 Büro Personeli kadrosu. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine ÖSYM Başkanlığı aracılığıyla yapılacak olan sözleşmeli personel alımlarına başvuru işlemleri elektronik olarak yapılacak. Adaylar ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden tercihlerini bildirecekler. Çevre Bakanlığı merkez atama sistemi ile sözleşmeli kamu personeli alımı başvuru işlemleri 29 Nisan tarihine kadar devam edecek.

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuru ve başvuru kılavuzu içib TIKLAYINIZ

Sgkbulteni.com


YORUMLAR

  • 0 Yorum