KPSS Lise Ne Zaman? Corona Virüs Ertelemesi ÖSYM Sınav Takvimi 2020

Lise KPSS ne zaman? ÖSYM sınav takvimi güncel yeni sınav tarihleri açıklandı. Lise düzeyinden KPSS'ye girecek olan ve Corona Virüs önlemleri kapsamında ertelenip ertelenmediği merak edilen lise düzeyi KPSS sınav tarihlerine ilişkin ÖSYM tarafından açıklamalar ve KPSS başvuru sınav tarihler. İşte 2020 KPSS sınav tarihleri.

KPSS Lise Ne Zaman? Corona Virüs Ertelemesi ÖSYM Sınav Takvimi 2020
05 Nisan 2020 - 16:02

Lise düzeyinden KPSS başvurusunda bulunacak olan adaylar sınav tarihlerinde yapılan son değişiklikleri merak ediyorlar. ÖSYM Başkanlığı'nın daha önceden yayımlanan sınav takviminde yer alan tarihlerin güncellemesinin ardından memur olma hayali kuran adaylar ne zaman ve nereye başvuru yapacaklarını merak ediyorlar. Bu çerçevede oluşan son durum ve Lise KPSS başvuru ve sınav tarihlerine dair en yeni bilgiler şu şekilde;

ÖSYM SINAV TARİHLERİ: 2020 LİSE KPSS NE ZAMAN?ÖSYM Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bilgilere göre 2020 yılında Lise düzeyinden Kamu Personeli Seçme Sınavı'na katılacak olan adayların başvuru, sınav ve sınav sonucu açıklanmasına ilişkin tarihler şu şekilde; Öncelikle 2020 yılı ortaöğretim yani lise KPSS için belirli olan tek tarih; sınav tarihi. Nisan ayı itibariyle ÖSYM Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı ÖSYM Sınav Takviminde Lise KPSS ile ilgili tüm verileri kaldırdı. 

Bu süreçte Lise KPSS ile ilgili tek tarih sınavın 22 Kasım 2020 tarihinde yapılacağı. Daha önce yaz aylarında Ağustos gibi açıklanan sınav başvuru tarihleri ise sistemde kaldırıldı. ÖSYM Başkanlığı corona virüs salgının etkisini kaybetmesi sonrası yeni lise KPSS başvuru tarihlerini açıklayacak.

Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum