Kredi ile Ev Almak İsteyenlere 0.98 Faiz Oranıyla Konut Kredisi

İNG Bank konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşlara 0.98 faiz oranıyla kredi imkanı sağlıyor. Banka tarafından sağlanan konut kredisine ilişkin bilinmesi gereken ayrıntıları siz okuyucularımıza paylaşıyoruz. Ayrıca 100.000 TL kredinin geri ödeme tablosunu sizlerle paylaşıyoruz.

Kredi ile Ev Almak İsteyenlere 0.98 Faiz Oranıyla Konut Kredisi
21 Kasım 2019 - 23:57

Bilindiği üzere Merkez Bankası'nın faiz oranlarına el atması ile birlikte konut kredisi faiz oranları düştü. Başta Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası gibi kamu bankaları ardından İNG Bank, Kuveyt Türk Katılım Bankası gibi özel bankalar kredi faiz indirimine gittiler. 

Bankaların kredi faiz indirimine dair almış oldukları kararlar sonrasında en uygun oran İNG Bank'ta bulunuyor. Banka kamu bankalarının sağladığı yüzde 0.99'luk oranı geçerek yüzde 0.98 faiz oranıyla kredi imkanı sağlıyor. KONUT KREDİSİ İLE EV ALMAK

Konut kredisi ile ev almak isteyen vatandaşlar öncelikle belli bir miktar peşinata sahip olmalılar. Çünkü bankalar evin belli bir değerine göre kredi imkanı sağlıyorlar. Bu çerçevede vatandaşlar peşinatlarına ek kredi alarak evi satın alıyorlar. 

Evi bankaya ipotek eden vatandaşlar kredi kullanabiliyorlar. Peki 100.000 bin TL krediye ihtiyacı olan vatandaşlar bu krediyi 120 ayda yani 10 yılda geri ödemek istediklerinde nasıl bir tablo ortaya çıkıyor. İşte İNG Bank kurumsal internet sitesi üzerinden yayımlanan o maliyet tablosu. 

İNG Bank tarafından kredi kullanacak olan vatandaşlar öncelikle 500 TL kredi tahsis ücreti ödeyecekler. Bunun dışında bankaya ekspertiz ücreti ödeyecek olan vatandaşlar bu masrafların ardından yüzde 0.98 faiz oranıyla 120 ay kredi kullanacaklar. Vatandaşlar her ay bankaya 1402 TL ödemeye yapacak olup kredinin yıllık toplam maliyeti ise yüzde 12.83 TL olacak.


Bu maliyet oranı ile vatandaşların ödeyecekleri toplam kredi ücreti ise 10 yıl sonunda 170 bin TL olacak. İNG Bank şubelerine giderek hem daha detaylı net bilgi alabilir hemde başvurunuzu yapabilirsiniz.

SGK Bülteni

YORUMLAR

  • 0 Yorum