Kültür Bakanı Aksoy: Barış Pınarı Harekatının Gerekliliklerini Açıkladı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yapmış olduğu bir açıklamasında Barış Pınarı Harekatına dair açıklamalarda bulundu. Bakan Aksoy bu harekatın gerekliliklerine dair nedenleri açıkladığı konuşmasında güvenlik konusu üzerinde durdu.

Kültür Bakanı Aksoy: Barış Pınarı Harekatının Gerekliliklerini Açıkladı
27 Ekim 2019 - 13:53

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy gerçekleştirmiş olduğu bir ziyaret kapsamında gündem konularına dair açıklamalarda bulundu. Bakan Aksoy konuşmasında özellikle sınır güvenliği, Suriye ve Barış Pınarı Harekatına dair açıklamalarda bulundu. 

Kültür Bakanı Ersoy'un, Adıyaman Nemrut Dağı ziyareti kapsamında yapmış olduğu açıklamaların detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. BARIŞ PINARI HAREKATI ÇOK GEREKLİYDİ

Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy konuşmasında, Suriye'nin kuzeyinde gerçekleştirilen operasyonun süreç aşamasını ele ald. Barış Pınarı Harekatı operasyonunun çok iyi yöneltidiğini ifade eden Bakan Ersoy konuşmasında aşağıda yer alan ifadeleri kullandı.

"Uzun süredir terörle mücadele kapsamında güvenlik kuvvetleri ülke genelinde çok yoğun çalışma yapıyor. Çok ciddi çalışma yapılıyor. Son noktaya gelindi. Son aşaması da sınırlarımızın kontrol altına alınmasıydı. Bu bağlamda Suriye'de gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı çok gerekliydi ve çok iyi yönetildi. Çok kısa sürede sona gelindi gibi."

Barış Pınarı Harekatının turizm etkisini de ele alan Bakan Ersoy, harekatının tamamlanmasıyla uzun vadede turizm ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşanmayacağını ifade etti. 


SGK Bülteni

YORUMLAR

  • 0 Yorum