Kütüphanelere KPSS Puanıyla 500 Memur Alımı Yapılıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı yayımladığı bir duyuru ile ülke geneli tüm illere Kütüphaneci alımı yapılacağını açıkladı. KPSS puanıyla yapılacak olan alımlara üniversite mezunu adaylara başvuru yapabilecek.

Kütüphanelere KPSS Puanıyla 500 Memur Alımı Yapılıyor
21 Eylül 2019 - 10:52

Türkiye geneli 81 şehirde onlarca hatta yüzlerce kütüphane bulunuyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı bu kütüphanelerin çok büyük bir kısmında memur alımı yapacağını duyurdu. KPSS puanıyla yapılacak olan memur alımları ile 500 kişilik bir istihdam sağlanacak. 

İlana adaylar yoğun ilgi gösterirken Kültür Bakanlığı'nın ilan edilen başvuru kılavuzunda yer alan o koşulları sizlerle paylaşıyoruz. 500 KÜTÜPHANECİ ALIMI ÖĞRENİM VE KPSS ŞARTI

Öncelikle Kütüphaneci alımları için yayımlanan ilanda tüm şehirler için kontenjan bulunuyor. Yani Kültür Bakanlığı 81 il için memur alımı yapacak. Bu alımlara başvuruda bulucak adayların sağlamaları gereken ilk koşul Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevine engel sağlık sorunu bulunmamak gibi genel şartlardan oluşuyor. 

Kütüphaneci Alımında Belirleyici Koşullar


Kütüphaneci alım ilanlarında belirleyeci olan koşullar KPSS ve öğrenim şartları. Başvuru kılavuzunda yer alan bu koşullar ise ana başlıkları ise şu şekilde;

Üniversite Bölüm Şartı

İlana lisans bölümü öğrencileri başvuru yapabilecek. İlan metninde yer alan koşullar ise şunlar; Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren; bilgi ve belge yönetimi, kütüphanecilik, arşivcilik, dokümantasyon ve enformasyon programlarının herhangi birinden mezun olmak. 


KPSS Şartı

Adayların ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS (B) Grubundan en az 70 puan almış olmaları isteniyor. 

Kütüphaneci Alımı Başvuru İşlemleri

Kütüphaneci alımı için başvuruda bulunacak adaylar, başvurularını 25 Eylül - 9 Ekim tarihleri arasında Kültür Bakanlığı'nın web sayfası üzerinden elektronik yapacaklar. 

Sgkbulteni.com


YORUMLAR

  • 0 Yorum