Memur Alım İlanı Bekleyen Gençlere YSK'de 255 Kişilik Duyuru

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 70 KPSS puanına sahip olan vatandaşlar için memur alım duyuru yayımladı. YSK memur alımlarında lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği kadrolar var.

Memur Alım İlanı Bekleyen Gençlere YSK'de 255 Kişilik Duyuru
05 Ekim 2019 - 17:37

Son dönemlerde yayımlanan memur alım ilanlarına bir yenisi daha eklendi. Bu defa memur alımı yapacağını duyuran kurum ise Yüksek Seçim Kurulu oldu. Kurum resmi gazete aracılığıyla yayımladığı bir duyuru ile 255 kişinin istihdam edileceği memur alımları olacağını bildirdi. 

255 kişilik memur alımlarına ilişkin kurumun başvuru kılavuzunda yer alan bilgileri SGK Bülteni olarak aşağıda paylaşıyoruz. YSK'DAN 255 MEMUR ALIM İLANI

Yüksek Seçim Kurulu tarafından yayımlanan memur alım ilanında alımların kurumun Merkez Birimleri ile Taşra'da yer alan birimlerine yapılacağı duyuruldu. * Taşra teşkilatına ilişkin alımlarda 201 personel alımı yapılacağı ilan edilirken


* Merkez teşkilatı için açıklanan personel alım sayısı 54 oldu. 

Merkez Teşkilatı ile Taşra Teşkilatına yapılacak personel alımları ise aşağıda yer alan meslek gruplarından olacak. 

153 zabıt katibi ile 48 hizmetli, 2 mühendis, 7 çözümleyici, 5 programcı, 2 teknisyen, 2 bilgisayar işletmeni, 17 veri hazırlama kontrol işletmeni, 5 şoför, 2 sekreter, 1 santral memuru, 1 kaloriferci ve 10 hizmetli.

Kurum Zabıt katibi ile Hizmetli alımlarını taşra teşkilatılarına diğer kadrolar kurumun merkez birimlerine olacak. 

BAŞVURULAR İÇİN AÇIKLANAN KOŞULLAR

Başvuru kılavuzunda yer alan o koşullar;

1. koşul: 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak,

2. koşul: İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, yapılacak sınavın son başvuru tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartını taşımak,

3. koşul: Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

KPSS Koşulu

YSK memur alım ilanına başvuru yapacak vatandaşların başvurularını KPSS puan sıralaması esasına göre yapacakları bildirildi. Bu çerçevede adayların ÖSYM tarafından gerçekleştirilen 2018 KPSS'nin ilgili puan türünden en az 70 almış olmaları isteniyor.YSK MEMUR ALIM BAŞVURU İÇİN SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) başvuru kılavuzunda yapmış olduğu açıklamasında ilana başvuru işlemlerinin 14 Ekim tarihi itibariyle başlayacağını belirtti. Kurum başvurular için adaylara 1 haftalık bir süreç verdi. YSK tarafından yapılan açıklamaya 21 Ekim tarihinde sona erecek başvurular kurumun internet sitesi üzerinden elektronik başvuru formunun doldurulması ile yapılacak.

Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum