Nüfus idaresi 2020 yılı gişe memuru alımı muhtemel ilan tarihi koşullar

2020 yılında personel alımı yapması beklenen kamu kurumlarından bir tanesi de İçişleri Bakanlığı. Nüfus İdaresi Müdürlüğü bünyesine yapılması beklenen memur alımlarına dair detayları ve ilanlara başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken koşullara dair genel değerlendirmeler yazımızda. 

Nüfus idaresi 2020 yılı gişe memuru alımı muhtemel ilan tarihi koşullar
22 Nisan 2020 - 19:31

İçişleri Bakanlığı 2020 yılında memur alımı yapması beklenen kurumlardan bir tanesi. Bakanlığı her yıl gerçekleştirdiği alımlardan olan Nüfus Müdürlükleri memur alımlarına başvuru yapmayı planlayan adayların bilmeleri gereken bazı değerlendirmelerimizi haberimizde derledik. Bu kapsamda bu alımlara ilişkin son durumu ilan tarihini ve kadro ayrıntılarına dair muhtemel bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. 

2020 YILI NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ PERSONEL ALIMI İçişleri Bakanlığı. Nüfus İdaresi Müdürlüğü bünyesine yapılacak olan memur alımlarının 2020 yılında da 1000 ile 1200 kişilik bir kadroda olması bekleniyor. Bu ilan için adayların başvurularını ise aşağıda yer alan başvuru koşullarına göre yapmaları bekleniyor. KPSS puan sıralaması üstünlüğü ve öğrenim şartlarına göre yapılacak alımlara diğer koşullar şunlar;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen nitelikleri taşımak, En az önlisans mezunu olmak, memur alımları lisans düzeyinden de yapılıyor. 35 yaşını tamamlamamış olmak, ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS'den adayların en az 60 puan almış olmaları. Ancak mülakata çağrılacak aday sayısı belli bir sayıda olacak ve bu adaylar en yüksek KPSS puandan başlanarak belirlenecek. 

İlan Ne Zaman Yayımlanacak?

2020 yılı İçişleri Bakanlığı Nüfus İdaresi Genel Müdürlüğü memur alımlarının güz döneminde yayımlanması bekleniyor. Bu konuda bakanlık henüz resmi bir açıklamada bulunmazken geçmiş yıllarda yapılan alımlara dair değerlendirmeler kapsamında 2020 yılı Büro Memuru alımlarının Ağustos Eylül aylarında yapılabileceği öngörülüyor. 


Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum