ÖSYM'den Aile Bakanlığı Kasım Aralık 2019 KPSS ile Memur Alım Duyurusu

Aile Bakanlığı uzun süredir merakla beklenen memur alım ilanını ÖSYM aracılığıyla duyurdu. Aile Bakanlığı'nca yayımlanan personel alım ilanında lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabilecekleri kadrolar bulunuyor. İlanda ayrıca 30001 ve 4001 kodları ile yani bölüm şartı olmadan da personel alımları olacağı bildirildi.

ÖSYM'den Aile Bakanlığı Kasım Aralık 2019 KPSS ile Memur Alım Duyurusu
22 Kasım 2019 - 07:42

2018 yılı ve 2019 yılının en beklenen memur alım ilan uzun sürenin ardından yayımlandı. Aile Bakanlığı'nın binlerce aday tarafından beklenen memur alım ilanı adaylara duyuruldu. Alım yapılacak kadrolardan başvuru işlemlerine, başvuru sürecinden kimlerin başvuru yapabileceğine dair tüm detaylar memur adaylarına açıklandı. 

Söz konusu alımlara ilişkin ayrıntılar ÖSYM Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel ilanıyla memur alımları, KPSS puan sıralaması üstünlüğüne göre ve mülakatsız yapılacak. Adaylar tercihleriniğ ÖSYM aracılığıyla kuruma bildirecekler en yüksek puana sahip olan adaylar memur olacak. 

AİLE BAKANLIĞI MEMUR ALIM İLANI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca ÖSYM üzerinden yayımlanan duyuruda, bakanlık bünyesine yapılacak personel alımlarının 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere yerleştirilecekleri ilan edildi.

Bu kapsamda adayların başvurularını 21 Kasım tarihi itibariyle yapmaya başlayacakları ve bu işlemlerin 27 Kasım tarihine kadar devam edeceği belirtildi. Adaylar bireysel başvurularını 27 Kasım tarihi saat 23.59'a kadar yapabilecekler. Başvuru işlemleri ÖSYM'nin aday işlemleri sistemi üzerinden elektronik olarak yapılabilecek.


Ancak ÖSYM şifreleri olmayan veya fotoğraflarını yenilemesi gereken adaylar ÖSYM Merkezlerinden bu işlemleri kolaylıkla yapabilecekler. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 2019 yılı Kasım ayı memur alım ilanına başvurular sözleşmeli personel kadrolarına olacak. Alımlar çeşitli memur pozisyonlarında olacak ve lise, önlisans ve lisans düzeyi başvurular kabul edilecek.

SGK Bülteni

YORUMLAR

  • 0 Yorum