ÖSYM Yeni Sınav Tarihleri: eKPSS, LGS, KPSS, ÖABT, DGS, ALES1, YDS, İSG 2020

Corona Virüs salgının etkileri kapsamında ÖSYM Başkanlığı çok sayıda sınavın tarihini değiştirdi. ÖSYM sınav takviminde yer alan yeni tarihler ve ÖSYM Başkanlığı'nın ertelenen sınavlara ilişkin duyuruları. eKPSS, DGS, ALES1, YDS, İSG 2020 sınav tarihleri.

ÖSYM Yeni Sınav Tarihleri: eKPSS, LGS, KPSS, ÖABT, DGS, ALES1, YDS, İSG 2020
07 Nisan 2020 - 04:31

ÖSYM Başkanlığı daha önceden yapmış olduğu duyurular ile bazı sınavların başvuru ve sınav tarihlerini değiştirdiğini açıklamıştı. Corona Virüs salgını kapsamında uygulanan tedbirler ve salgının yayılma riski kapsamında alınan bu kararlardan sonra adaylar yeni sınav tarihlerini merak ediyorlar. SGK Bülteni olarak bizlerde ÖSYM Başkanlığı'nın güncel sınav takviminde yer alan bu sınavların yeni tarihlerini tek tek araştırdık.

ÖSYM'NİN YENİ SINAV TARİHLERİNE DAİR DUYURULARIÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nın 2020 yılı güncel sınav takvimine göre; kamu personeli seçme sınavı, iş güvenliği sınavı, dikey geçiş sınavı, yabancı dil sınavı, akademik lisansüstü eğitim sınavı ve diğer sınavlara dair açıkladığı yeni takvim şu şekilde;

* LGS yeni sınav tarihi 7 Haziran 2020. 

* Üniversite hayali kuran adaylar için 2020 YKS 25 ile 26 Temmuz tarihlerinde yapılacak.

* KPSS 6 Eylül tarihinde, ÖABT 20 Eylül tarihinde, KPSS A 12 Eylül tarihinde,


* eKPSS 11 Ekim tarihinde

* ALES/1 16 Ağustos tarihinde,

* DGS 9 Ağustos tarihinde,

* YDS 27 Eylül,

* İSG 11 Kasım,

* Lise KPSS 22 Kasım,

* Önlisans KPSS 25 Ekim tarihinde yapılacak.

Sgkbulteni.com


YORUMLAR

  • 0 Yorum