PTT 2019 Yılı KPSS Şartsız 5 Bin Memur Alımı İlan tarihi Ertelendi

PTT personellerinin yetkili sendikası Birlik Haber Sen tarafından yayımlanan bir basın açıklaması ile 2019 yılı personel alımlarının yakın bir dönemde yapılmayacağını duyurdu.

PTT 2019 Yılı KPSS Şartsız 5 Bin Memur Alımı İlan tarihi Ertelendi
24 Ekim 2019 - 21:53

2019 yılında gerçekleştirilecek PTT personel alımlarına dair çok önemli bir gelişme yaşandı. Daha önce 2019 yılının son çeyreğinde yapılacağı açıklanan 2019 PTT KPSS'siz personel alımları için sürecin uzayacağı bilgisi paylaşıldı. 

2019 PTT personel alımlarına dair açıklama ise; PTT personellerinin yetkili sendikası olan Birlik Haber Sen tarafından geldi. İşte PTT personel alımlarına dair son duyuru detayları.PTT PERSONEL ALIMLARI ERTELENDİ

Birlik Haber Sen, sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir açıklama ile 2019 yılı memur alımları için sürecin değiştiğini bildirdi. Daha önce yine sendika tarafından yapılan basın açıklamasının hatırlatıldığı duyuruda, daha önce belirtilen sürecin ileri tarihli olarak güncellendiği aktarldı. 

5 bin personel alımına dair sendika tarafından yayımlanan ilgili kısımda şu ifadeler yer aldı. 


"Basın, Yayın ve İletişim Hizmet Kolunda faaliyet gösteren sendikalardan biri Danıştay 12. Dairesi’nde 2018/1775 esas numarasıyla açtıkları dava ile personel alım ve unvan yükselme yönetmeliğinin yürütmesinin durdurulmasına neden olmuşlardır. Bu nedenle planlanan personel alımı bir yönetmelik olmadığı için gerçekleştirilememektedir. PTT A.Ş. durdurulan yönetmeliğe alternatif bir yönetmelik çalışması hazırlayıp bunu Cumhurbaşkanlığı nezdinde en kısa sürede çıkartılması için çalışmalarına devam etmektedir. Bu yönetmelik Resmi Gazete’de ilan edildikten sonra PTT A.Ş. personel alımını yeniden planlamaya alacaklarını bizlere bildirdiler."

Sendika açıklamasında PTT kurum yetkililerinin kendilerine bu şekilde bilgi verdiklerini ifade ettiği basın açıklamasında 5 bin PTT alımında süreçte yeni gelişmeler yaşanması durumunda adaylara aktarılacağı ifade edildi. 

Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum