PTT'den Ödenecek! Çalışma Bakanlığı 1000 TL Yardım Parasının Kimlere Ödeneceği Belli Oldu

Çalışma Bakanlığı'na bağlı SYDV vakıfları tarafından ödenecek olan 1000 TL yardım parasının kimlere ödeneceği belli oldu. Bakanlık ödemelerin 2022 ve 3294 sayılı kanun kapsamında sosyal yardım alan vatandaşlara başvuru yapılmadan ödenecek. Bunun dışında kalan vatandaşlara yapılacak ödemelere ilişkin yapılan resmi açıklama.

PTT'den Ödenecek! Çalışma Bakanlığı 1000 TL Yardım Parasının Kimlere Ödeneceği Belli Oldu
31 Mart 2020 - 18:53
1000 TL Yardım Parası ödemelerinin kimlere yapılacağı ve PTT aracılığıyla ödemelerin ne zaman yapılacağına ilişkin resmi açıklama geldi. 

Corona Virüs salgınına bağlı oluşan olumsuz ekonomik gelişmelerin etkilerinin vatandaşlar tarafından en alt düzeyde hissedildimesi için alınan tedbir planlarının başında 1000 TL yardım parası geldi. Çalışma Bakanlığı'na bağlı olarak faaliyet gösteren SYVD'ler aracılığıyla yapılacak ödemelerin kimlere yapılacağı açıklandı.

PTT ARACILIĞIYLA 1000 TL YARDIM PARASI: 3294 VE 2022 SAYILI KANUNLARA GÖRE ÖDENECEK

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla ödenecek 1000 TL yardım parası; aşağıda yer alan iki kanun kapsamında ödenecek.

* 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanun
 
* 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun

3294 ve 2022 sayılı kanunlara bağlı olarak sosyal yardım alan vatandaşlar ödemelerini başvuru yapmadan direkt alabilecekler. 1000 TL YARDIM PARASI ÖDEMELERİ KİMLERE ÖDENECEK: SIRALI LİSTE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdelenen, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından detayları açıklanan 1000 TL aile yardım parasından başvuru olmadan yararlanacak vatandaşlar.

Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programıyla 1000 TL Ödeme Yapılacaklar Listesi

Yaşlı Aylığı, Engelli Aylığı, Engelli Yakını Aylığı, Silikozis Aylığı, Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Öksüz Yetim Yardımı, Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı, Şartlı Eğitim Yardımı, Şartlı Sağlık Yardımı, Çoklu Doğum Yardımı, Psiko-Sosyal ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakdi Yardım Programından sosyal yardım alanlar. 

PTT ÜZERİNDEN ÖDEME TARİHLERİ AÇIKLANDI

Corona Virüs ile mücadele kapsamında sağlanacak olan 1000 TL yardım ödemeleri PTT aracılığıyla ödenecek. PTT kart sahibi olanlar ödemeleri PTT şubeleri dışında ayrıca Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank gibi devlet bankalarının ATM'lerinden de alabilecekler. Bu ATM'lerin kullanımlasıyla ödemelerden herhangi bir kesinti yapılmayacak. 1000 TL Yardım Parası Ödeme Tarihleri

1000 TL yardım parası ödemeleri doğum tarihinin son rakamına göre ödenecek. Ödemeler şu sisteme göre yapılacak.

Son rakamı 0 ile 5 olan hak sahiplerine 1000 TL yardım parası 1 Nisan tarihinde hesaplara yatacak.

Son rakamı 1 ile 6 olan hak sahiplerine 1000 TL yardım parası 1 Nisan tarihinde hesaplara yatacak.

Son rakamı 2 ile 7 olan hak sahiplerine 1000 TL yardım parası 1 Nisan tarihinde hesaplara yatacak.

Son rakamı 3 ile 8 olan hak sahiplerine 1000 TL yardım parası 1 Nisan tarihinde hesaplara yatacak.

Son rakamı 4 ile 9 olan hak sahiplerine 1000 TL yardım parası 1 Nisan tarihinde hesaplara yatacak.

PTT aracılığıyla ödenen 1000 TL Yardım Parası ödemelerinden faydalanmak isteyen diğer vatandaşlar SYDV'lere telefon ederek detayları öğrenebilirler. 

Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 5 Yorum