Sağlık Bakanlığı 2020 Yılı Sağlık Personeli Alımı Kadrolar ve ÖSYM Başvuru İşlemleri

Sağlık Bakanlığı, sağlık personeli alımı başvuru süreci başlıyor. KPSS puanına sahip olan sağlı memuru adayları bakanlığın ilan ettiği kadrolarda başvuru yapacaklar. ÖSYM Başkanlığı'nın Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapılacak tercih işlemleri merkezi atama sistemi ile olacak.

Sağlık Bakanlığı 2020 Yılı Sağlık Personeli Alımı Kadrolar ve ÖSYM Başvuru İşlemleri
12 Şubat 2020 - 21:58

Sağlık Bakanlğı 2020 yılı Sağlık Personeli alımları için süreç Şubat ayında başlayacak. Binlerce sağlık bakanlığı tarafından ilan edilen açık kadrolara başvuruda bulunacak. Memur olmak isteyen adayların başvuru yapabilecekleri açık kadrolar, adayların yapması gereken işlemler ve diğer tüm ayrıntıları tek tek tüm ayrıntıları ile paylaşıyoruz. 

2020 YILI İLK SAĞLIK PERSONELİ ALIMLARISağlık Bakanı Fahrettin Koca kendisine ait sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir paylaşım ile 2020 yılı için açık olan kadroları bildirdi. Bu çerçevede 2020 yılının ilk memur alımında Sağlık Bakanlığı 8 bin 844 personel alımı yapacak. 

Alımlar üç temel kadrodan olacak. Fahrettin Koca'nın paylaşımına göre en çok alım yapılacak iki kadro Hemşire ve Ebe pozisyonları olacak. Bunun yanında Diğer Sağlık Personeli pozisyonlarında da önemli sayıda memur istihdam edilecke. 

SAĞLIK PERSONELİ KADROLARI

Genel olarak aktardığımız Sağlık Bakanlığı personel alım ilanlarında yer alan açık kadrolar ve bu kadrolar için belirlenen kontenjan sayıları aşağıda yer alan tablodaki gibi olacak.


1-) 3 bin 762 Hemşire alımı gerçekleştirilecek.

2-) 1091 Ebe pozisyonunda personel istihdamı yapılacak.

3-) 3 bin 476 Diğer Sağlık Personeli kadrolarında olacak.

Diğer Sağlık Personeli Kadroları: Sağlık teknisyeni-sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi.

ÖSYM ARACILIĞIYLA BAŞVURU İŞLEMLERİ

Sağlık Personeli alımları için başvuru yapacak adaylar başvurularını 14 Şubat ile 20 Şubat tarihleri arasında yapacaklar. Başvuru işlemleri ÖSYM Başkanlığı'nın Aday İşlemleri Sistemi üzerinden elektronik olarak yapılacak. Alımlar ise KPSS puan sıralaması esasına göre merkezi atama yöntemi ile yapılacak.

SGK Bülteni


YORUMLAR

  • 0 Yorum